Patronat TP: Ruszają zapisy na trasę 50km Prudnickiego Maratonu Pieszego

0

Miłośnicy długodystansowych wędrówek, polsko-czeskiego pogranicza, Gór Opawskich i prudnickiej Kulmlandii mogą zapisywać się na trasę 50km Prudnickiego Maratonu Pieszego. W tym roku czeka ich urokliwa wędrówka ze Sławniowic przez Rejviz, Mariahilf, Zlate Hory, Biskupią Kopę do Prudnika.

Rajd odbędzie się w sobotę 11 września. Zapisy obywają się poprzez dokonanie przelewu w kwocie 40 zł na konto organizatora PTTK O/Prudnik: Bank Spółdzielczy w Prudniku 06 8905 0000 2000 0000 1401 0001.

W tytule wpłaty należy wpisać:
– PMP,
– imię i nazwisko uczestnika,
– miejscowość zamieszkania (nie adres),
– numer telefonu, który będzie używany podczas PMP.

Kwota obejmuje przejazd autobusem z Prudnika na start w Sławniowicach oraz pozostałe zaopatrzenie dla uczestników wszystkich tras PMP. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie (członkowie PTTK ubezpieczeni są w ramach składki członkowskiej). Wpisowe przelewem muszą dokonać również te osoby, które dotrą na start w Sławniowicach we własnym zakresie. Wówczas wpisowe wynosi 15 zł.

W przypadku realizacji przelewu dla większej liczby osób, należy przesłać wiadomość na skrzynkę biuro@prudnik.pttk.pl z danymi wszystkich osób.

Zapisy na 50-tkę trwają do 7 września.

Trasa przebiega następująco: TUTAJ. (uwaga: mapy.cz nie uwzględniają szlaku niebieskiego z Przeł. pod Zamkową Górą do Wieszczyny, a właśnie tamtędy będzie biegła trasa 50km PMP. Zmianie może też ulec miejsce mety)

Pozostałe trasy pozostają bez zmian porównaniu z poprzednimi latami, wędrujemy w okolicach Prudnika, Dębowca, Wieszczyny i czeskiego Jindřichova. W tym wypadku zapisujemy się na starcie w Parku Miejskim w Prudniku, w godzinach określonych na plakacie.

Podczas rajdu zorganizowany zostanie konkurs dla reprezentacji szkół uczestniczących w PMP o Puchar Burmistrza Prudnika. Organizator przyjmuje zgłoszenia od szkół do 8 września jedynie drogą mailową na adres: biuro@prudnik.pttk.pl.

Prudnicki Maraton Pieszy to rajd PTTK organizowany od 1987 r. Po trzech edycjach impreza została zawieszona, po czym ponownie realizowana od 2006 r. Uczestnicy mają do przejścia jedną z czterech tras o długości od ok. 12 do ponad 50 km. Meta wszystkich tras znajduje się w Prudniku. Pomysłodawcą PMP jest Józef Michalczewski, a komandorem rajdu Grzegorz Polak. Redakcja „Tygodnika Prudnickiego” współuczestnicy w organizacji wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here