Zmarł Krzysztof Maślankiewicz

0

Po długiej chorobie w wieku 64 lat (24 sierpnia) zmarł Krzysztof Maślankiewicz, były komendant rejonowy i powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku (1995 – 2002).

Krzysztof Maślankiewicz służbę w straży rozpoczął w 1976 r., podejmując studia w Wyższej Szkole Pożarniczej w Warszawie. Po jej ukończeniu został skierowany do Komendy Wojewódzkiej PSP w Kaliszu, a następnie Komendy Rejonowej PSP w Myszkowie (od 1982 r.), gdzie objął stanowisko zastępcy komendanta. Od 1983 r. pełnił służbę na stanowisku komendanta rejonowego PSP w Koniecpolu. W 1995 r. został przeniesiony do województwa opolskiego i powołany na stanowisko komendanta rejonowego PSP w Prudniku, a wraz z utworzeniem powiatów – od 1999 r. – komendanta powiatowego. Pracował do emerytury w 2002 r.

Po zakończeniu służby realizował się w działalności społecznej w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP, gdzie pełnił funkcje: prezesa Zarządu Koła nr 9 w Prudniku, sekretarza Zarządu Wojewódzkiego w Opolu oraz wiceprezesa i prezesa Zarządu Głównego.

Został wyróżniony i odznaczony m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi (2000), Złotym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju (2006), Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej (1998), Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa (1992), Odznaki Za Zasługi dla Województwa Częstochowskiego (1987), Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju (2000), Medalem Honorowym im. Józefa Tuliszkowskiego (2011), medalem Zasłużony dla Miasta i Gminy Koniecpol (2009).

W informacji wykorzystano opracowanie: L. Bobowski, P. Sobek, H. Stroński, Monografia Ochrony Przeciwpożarowej Ziemi Prudnickiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here