Będą badać jeszcze dokładniej

4
(fot. Starostwo Powiatowe w Prudniku)

W bialskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej.

Urządzenie pozwoli na poszerzenie diagnostyki kardiologicznej. Wartą 4 mln zł inwestycję sfinansowano z budżetu państwa.

– Kolejne urządzenia będą trafiać do placówek medycznych województwa opolskiego i to nie tylko dlatego, że zbliża się czwarta fala koronawirusa – komentuje wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Placówka wzbogaciła się też o instalację ciekłego tlenu. Na jej zakup złożył się – państwo w kwocie 248 tys. zł oraz Gmina Biała – 106 tys. zł.

Obok wojewody w uroczystym przekazaniu sprzętu (18 sierpnia) wzięli udział m.in.: poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara, burmistrz Białej Edward Plicko oraz wicestarosta prudnicki Janusz Siano.

(fot. Opolski Urząd Wojewódzki)

4 KOMENTARZE

  1. Sprzęt na najwyższym poziomie. Szkoda że razem z urządzeniami nie uczą lekarzy szacunku dla pacjentów. Lekceważenie ludzi w służbie zdrowia jest na porządku dziennym.

  2. W tym szpitalu super pielęgniarka powiedziała mi jak miałem 37 lat : W pana wieku to już ludzie umierają. Gdy zapytałem lekarza jakiego specjalistę mi poleci , padła odpowiedź: Proszę pytać znajomych a nie mnie. Ten sam lekarz powiedział że nie ma czasu przyjmować zasłużonych krwiodawców poza kolejnością. Takie zachowanie jest niegodne lekarza. Co nie zmienia faktu że ten pan jest naprawdę dobrym kardiologiem. Krwiodawcy zawsze są traktowani jak zło konieczne jeśli chodzi o przywileje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here