Patronat TP: XIX Prudnicki Maraton Pieszy

0

W sobotę 11 września odbędzie się XIX Prudnicki Maraton Pieszy, wspaniała, górska, piesza przygoda dla wszystkich.

Swoich sił będą mogli spróbować zarówno ci, którzy nie są pewni swoich sił i wystarczy im kilkukilometrowa trasa w Lesie Prudnickim (na przykład – 10, 19 i 24 km), jak i ci, którzy zapragną powalczyć ze szlakiem o długości 50 km.

W tym roku uczestnicy trasy „królewskiej” wystartują z granicy w Sławniowicach i powędrują czeskimi, a od Biskupiej Kopy, polskimi szlakami. Będą trzy solidne podejścia: na płaskowyż Rejvizu, na Přičny vrch oraz na Biskupią Kopę (trudnym, stromym zielonym szlakiem od strony Zlatych Hor). Co roku przebieg trasy ulega zmianie, by wędrowcy mieli okazję poznać nowe miejsca. Tym razem nowością będzie początkowy szlak od Sławniowic do Rejvizu. Tamtędy uczestnicy PMP jeszcze nie wędrowali.

PRZEBIEG TRASY 50KM:

(uwaga: mapy.cz nie uwzględniają szlaku niebieskiego z Przeł. pod Zamkową Górą do Wieszczyny, a właśnie tamtędy będzie biegła trasa 50km PMP)

Dla trasy 50km ogłoszone zostaną zapisy ze względu na konieczność wynajęcia autobusu z Prudnika na start. Informacje na ten temat opublikowane zostaną w „Tygodniku Prudnickim” (w „Wędrowcu”), na Portalu Informacyjnym TerazPrudnik.pl oraz na stronie rajdowej: prudnickimaratonwordpress.com. Turyści z pozostałych tras tradycyjnie będą mogli zapisać się bezpośrednio na starcie.

Meta znajdować się będzie przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku. Nie przypadkowo, bo też w tym roku organizator – prudnicki oddział PTTK chce przypomnieć postać więzionego w klasztorze franciszkanów kard. Stefana Wyszyńskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here