Patronat TP: Zlatohorsky Treking po raz 44.

0

Już po raz 44. na szlaki wyruszą uczestnicy Zlatohorskiego Trekingu. Impreza odbędzie się 2 października.

To jeden z najpopularniejszych rajdów pieszych na polsko-czeskim pograniczu, w którym bierze co roku udział po kilkaset osób, w tym turyści z Polski. Jego koronną trasą jest 50-kilometrowy szlak ze Zlatych Hor przez Zlaty Chlum, Rejvíz, Heřmanovice, Větrną i Biskupią Kopę ponownie do Zlatych Hor. Obok niej turyści mogą wybrać trasy o długości 15 i 25 km. Szlak 5-kilometrowy dostosowany jest do wózków dziecięcych i inwalidzkich. O godz. 3.00 nad ranem można wybrać się na „nocną szychtę” (25 km), a o godz. 10.00 na trasę z instruktorem nordic walking (15 km).

Organizatorzy proponują więc spory wybór tras, zarówno dla długodystansowców, jak i tych, którzy chcą tylko pospacerować. Na szlakach można liczyć na poczęstunek, butelkę kofoli, bezpłatne wejście na wieżę na Biskupiej Kopie i certyfikat ukończenia przejścia. Wpisowe wynosi: dzieci do lat 15 i członkowie Klubu Czeskich Turystów – 30 koron, dorośli – 50 koron.

Start znajdować się będzie w Miejskim Centrum Informacji za budynkiem muzeum.

Organizatorami wydarzenia są: firma Studio4 ze Zlatych Hor, miejscowy szczep skautów oraz Towarzystwo Gimnastyczne. Od kilku lat Tygodnik Prudnicki sprawuje patronat prasowy nad tym wydarzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here