Pomaganie przez wędrowanie

0

W ubiegłym tygodniu redakcję „Tygodnika Prudnickiego” odwiedzili Katarzyna i Norbert Augustynowie z Poznania, którzy kończąc 14-dniowe przejście Głównego Szlaku Sudeckiego poinformowali o organizowanej przez nich akcji charytatywnej.

– Zakończenie szlaku było nas ważne nie tylko z samego powodu jego przejścia, ale i celu charytatywnego – mówi Katarzyna Augustyn. – Akcja przebiegała pod hasłem „Pomaganie przez wędrowanie” i miała na celu pomoc 4-letniej dziewczynce, pod szyldem poznańskiej Fundacji Dzięki Tobie. Zbiórka na jej rzecz trwa do końca sierpnia, ale już teraz dzięki tej akcji, jej nagłośnieniu, udało się zebrać więcej, niż zakładaliśmy na początku. Nawiązując do długości szlaku – 440 km, chcieliśmy uzbierać 4400 zł.

Wędrowcom udało się przekroczyć powyższą kwotę. W poniedziałek był to już 5883 zł. Suma nie rozwiązuje jednak tematu pomocy, bo koszt samej operacji Julki to ok. pół miliona złotych.

TY TEŻ MOŻSZE POMÓC

4-letnia Julka od urodzenia choruje na CCHS (zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji), bardzo rzadką, potencjalnie śmiertelną chorobę genetyczną, potocznie nazywaną „Klątwą Ondyny”. Chorzy z tym zespołem mogą podczas snu doznać zatrzymania oddechu. Przyczyną jest rzadko spotykany bezdech śródsenny, spowodowany nieprawidłową funkcją autonomicznej kontroli oddychania.

Datek w dowolnej kwocie możesz przekazać wchodząc na stronę www: siepomaga.pl/dziekitobiepomozemyjulce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here