Chrzest parkowej muszli koncertowej

2

W niedzielę, 15 sierpnia, swój artystyczny chrzest miała nowa muszla koncertowa w Parku Miejskim w Białej.

Konstrukcja zbudowana została w ramach projektu Interreg V-A Euroregionu Pradziad razem z zagospodarowaniem otoczenia oraz remontem pomnika poległych w I wojnie światowej. Obok drewnianej muszli na kamienno-żelbetowej podstawie z niewielkim zapleczem dla artystów, zbudowano alejki, schody, postawiono ławki oraz tablicę informacyjną. Dzięki tym działaniom można uznać, że dolny poziom bialskiego parku został już uporządkowany. Na swoją kolej czeka górna i środkowa część parku, w tym boiska sportowe, choć i tam zbudowano już aleje oraz postawiono lampy. Muszla dedykowana jest organizacji imprez kameralnych w plenerze, czemu logistycznie sprzyja niewielka odległość do Gminnego Centrum Kultury.

Firma Materia z Górek (wybrana w przetargu) zrealizowała inwestycję za nieco ponad 200 tys. zł.

Niedzielna impreza pod nazwą „W trosce o pamięć pokoleń” nawiązywała do lat 20. i 30. XX w., kiedy to powstały park oraz pomnik wojenny (ten ostatni w 1922 r.). W ramach uroczystości ks. dk. Marek Dziony pobłogosławił upamiętnienie sprzed stu lat, a w muszli zaprezentowano program w wykonaniu miejscowych artystów pod kierunkiem Anity Bąk (m.in. grupa Fermata, Magdalena Gnielka, Markus Gonsior) oraz zespołu „z epoki” Winyl Band. Ostatnim punktem wydarzenia był pokaz filmu „:Pan od muzyki”.

W parku pokazano również archiwalne fotografie, pocztówki i mapy.

2 KOMENTARZE

  1. Wszystkie imprezy przeniosly sie teraz do GOK-ow i WOK-ow, POK z imprezami spada „na psy”, nawet strona internetowa zatrzymala sie w miejscu,w ramach oszczednosc ? i- Czy sie stoi czy sie lezy….

    • Panie chłopku roztropku. Zorganizuj Pan jakąś imprezę. Bo Pan ziejesz tylko jadem w tych swoich komentarzach. Pokaż Pan że coś potrafisz i że jesteś idealny i genialny również w rzeczywistym życiu. No chyba że Pan jesteś zgorzkniały emeryt z PISu ?????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here