Wieża widokowa tymczasowo zamknięta

3

Z powodu uszkodzenia części konstrukcyjnej zamknięta została drewniana wieża widokowa na Koziej Górze w Prudniku.

Informację na ten temat przekazała dziś rano (23 lipca) Gmina Prudnik. Z opublikowanej fotografii wynika, że złamała się pozioma belka podtrzymująca podest pierwszego poziomu wieży.

15-metrowa wieża zbudowana została w 2009 r. i jest własnością Gminy Prudnik. Bliźniacza konstrukcja znajduje się w Wieszczynie przy budynku byłego schroniska młodzieżowego.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, że obiekt został zamknięty. Ten obiekt stwarza realne zagrożenie życia i zdrowia odwiedzających podobnie jak zewnętrzna drewniana konstrukcja przy wierzy WOKA. Konstrukcje tego typu nie są trwałe i niestety prędzej czy później natura pokazuje swoją siłę i mamy co widać. Należy zwrócić uwagę, ze w Czechach inaczej się buduje tego typu obiekty, są one bardziej trwałe i przede wszystkim metalowe. Przy wierzy WOKA konstrukcja zewnętrznej klatki schodowej również jest z drewna i równie nietrwała jak wieża widokowa na Koziej Górze (ten sam materiał). Co więcej na wierzy WOKA miał miejsce już wypadek o czym pisał nawet TP. Osobiście zalecam ostrożność na tego typu obiektach bo nigdy nie wiesz kiedy belka strzeli a ty polecisz w dół (co miało miejsce już na podobnych obiektach w Polsce).

  2. Racja nalezaloby przypomniec ze w w 2018 roku, „puscily” drewniane belki wspierajace taras widokowy na zabytkowych murach obronnych w Paczkowie. Zginela jedna osoba , dwie zostaly ranne ,w tym jedna bardzo powaznie.Dlatego dobrze sie stalo ze zauwazono pekniecie belki w wiezy na Koziej Gorze Jednak polemizowal bym odnosnie zmeczenia materialu z ktorego jest zbudowana wieza, bardziej moze to byc robota wandali, juz byla proba podpalenia obiektu. MONITORING tu sie nie przyda, lecz wiecej patroli Policji w tamten rejon, szczegolnie w nocy!!

  3. Dokładnie, już nie chciałem straszyć tym wypadkiem śmiertelnym. Na wierzy WOKA dzieje się to samo z drewnem. Ja osobiście turystę z Niemiec łapalem na wierzy WOKA który przede mną się zapadł kilka lat temu na klatce schodowej. Konstrukcja naszych pięknych obiektów widokowych czy przy wierzy woka powinna być metalowa jak w Czechach albo murowana. Przestrzegam wszystkich, nie ufajcie tym konstrukcjom. Bądźcie rozważni w tegoo typu obiektach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here