Uciekł śmierci spod kosy

0
(fot. O&M Pomoc Drogowa Prudnik)

Niewiele zostało z samochodu, który dzisiejszego poranka (22.07) uległ wypadkowi na drodze krajowej nr 41 w Rudziczce

Do zdarzenia doszło około godz. 6.00. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 22-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego podczas prowadzenia pojazdu zasnął za kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Jak dowiedział się „TP”, relację kierującego potwierdził bezpośredni świadek, który poruszał się za poszkodowanym. Zeznał, że volkswagen bezwładnie zjechał z drogi.

– 22-latek tłumaczył, że czuł się senny, chciał dojechać do najbliższej stacji benzynowe po kawę, niestety już nie dążył – poinformował nasz portal st. asp. Andrzej Spyrka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Młody mężczyzna podróżował sam i był trzeźwy. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. „Niebiescy” apelują, aby wsiadając za „kółko” być też wypoczętym i skoncentrowanym.

– Jeżeli zażywamy leki, należy zapoznać się z ulotką i sprawdzić, czy nie wpływają one na zdolność prowadzenia pojazdów – przypomina rzecznik Spyrka. – Pamiętajmy też, że wysokie temperatury powietrza sprzyjają uczuciu zmęczenia i rozdrażnienia.

(fot. KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here