Jubileuszowy Bieg Prudnicki na 5 i 10 km

0

Już nie tylko na dystansie 10 km, ale i połowę krótszym wystartują w tym roku uczestnicy Biegu Prudnickiego. To będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja tego ciekawego wydarzenia sportowego.

Nowa, krótsza trasa powinna zachęcić do udziału w biegu tych, dla których odcinek 10-kilometrowy wydaje się zbyt trudny. 5 km to też doskonała propozycja dla rodzinnych drużyn, bo taką odległość – w towarzystwie rodziców – mogą pokonać już nieco starsze dzieci.

– Jubileuszowa edycja biegu zainspirowała nas do rozszerzenia oferty dla amatorów biegania o dodatkowy, krótszy i łatwiejszy do pokonania dystans – wyjaśnia Michał Kruczek, dyrektor zawodów. – Chcielibyśmy zaktywizować większą grupę osób do dbałości o zdrowie, w tym również dzieci i młodzież. Do najmłodszych kierowany jest Bieg Przedszkolaka. Liczymy, że liczba zainteresowanych powiększy się także o zawodników z innych regionów Polski, dzięki czemu będą oni mogli poznać uroki parku krajobrazowego Gór Opawskich.

Bieg odbędzie się w niedzielę 11 lipca. Start i meta znajdą się – tak jak co roku – na ul. Dąbrowskiego na wysokości siedziby Nadleśnictwa Prudnik. Start o godz. 10.00. Biuro funkcjonować będzie przy schronisku młodzieżowym „Dąbrówka”.

Bieg Przedszkolaka odbędzie się na dystansie 200 m (godz. 9.45). Zawodnicy będą klasyfikowani według kategorii wiekowych i takim też uszeregowaniu otrzymają puchary za medalowe miejsca.

Uczestnicy otrzymają pamiątkową koszulkę z logo biegu, medale pamiątkowe, puchary za medalowe miejsca w poszczególnych kategoriach, puchary dla rodzin, bony podarunkowe, upominki i medale dla dzieci, posiłek regeneracyjny na mecie oraz prawo do udziału w losowaniu nagród rzeczowych. Opłata startowa wynosi 50 zł (w dniu imprezy – 100 zł).

Trasa głównego biegu nie ulega zmianie w stosunku do poprzednich edycji. Zawody biegną leśną drogą do Dębowca i następne parkingu leśnego, potem kilkaset metrów kamienną drogą w kierunku w Trzebiny, przez Dębnicką Dolinę i obok Kaplicznej Góry z powrotem na ul. Dąbrowskiego. Uczestnicy trasy 5-kilometrowej skręcą obok starych drzew do Lip (polną drogą), następnie fragmentem ul. Poniatowskiego skręcą na stawy paciorkowe. Tu organizatorzy zlitowali się i zamiast stromymi podbiegami obok brzegów zbiorników, przemierzą drogę obok (również pod górę). Na skrzyżowaniu skręcą w prawo i potem znów w prawo już w dół do miasta.

Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie Sportowe „Sport Wars”, Specjalistyczny Sklep Rowerowy Freestyle Sport Prudnik, Agencja Sportu i Promocji w Prudniku, Runners Team Nysa oraz Stowarzyszenie Sportowe Tigers Prudnik. Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa opolskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here