Będzie nowoczesna strzelnica w II Liceum Ogólnokształcącym

6

Ministerstwo Obrony Narodowe przyzna 75-procentowe dofinansowanie na budowę strzelnicy w II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku.

Wniosek do konkursu MON „Strzelnica w powiecie 2021” złożył Powiat Prudnicki, który jest organem prowadzącym dla wchodzącego w skład Zespołu Szkół Rolniczych – II LO. Dofinansowanie wyniesie 150 tys. zł, a powiat dołoży się w kwocie blisko 48 tys. zł.

Wirtualna strzelnica zostanie utworzona w piwnicy budynku II Liceum Ogólnokształcącego  w ZSR w Prudniku. Służyć będzie nie tylko uczniom klas mundurowych i Oddziałów Przygotowania Wojskowego, ale także klubom strzeleckim i funkcjonariuszom Policji i Służby Więziennej. Ogłoszony przez MON program ma na celu m.in. rozwój i propagowanie sportu strzeleckiego i postaw obywatelskich, zwiększenie dostępu do szkoleń strzeleckich oraz kształtowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków strzeleckich wśród uczniów i członków organizacji proobronnych – informuje samorząd powiatowy.

6 KOMENTARZE

  1. Jak na Bialorusi, tylko Sluzby Specjalne plebs moze tylko poczytac, otworzyc dla wszystkich pod nadzorem instruktora , i bedzie kasa na utrzymanie strzelnicy za cene podwyzki wody lub smieci!!

    • A doczytałeś, że to przede wszystkim dla uczniów w szkole? Szkoła powiatowa, a powiat nie zajmuje się wodą i śmieciami.

  2. Ale to pojdzie z naszych podatkow, dotacja jest tylko na budowe, potem trzeba to utrzymac wiec zaplaca podatnicy, a tak ty strzelisz wirtualnie i ja tez , a kasa zostanie na utrzymanie obiektu, kumasz??

    • To infrastruktura szkoły, jak tablice lekcyjne, stoły, ławki, komputery, tablice interaktywne. Jaki problem, że szkoła poprawia swoją bazę edukacyjną? To nyskie szkoły mają się unowocześniać, żeby nasze dzieci tam chodziły do szkół, a my mam tkwić na etapie czarnych tablic i kredy? Zgubiłeś swój argument o podwyżkach za wodę i śmieci. Tak to nie jest, że jak państwo finansuje powiatowi coś do szkoły, to z automatu rada miejska nie robi podwyżki za wodę, bo nie ma to żadnego wpływu na budżet gminy. Równie dobrze mógłbyś napisać, że w Suwałkach przez to wzrośnie opłata za śmieci.

  3. W Suwalkach juz byla podwyzka za smieci,naogladales sie filmow amerykanskich , tam wszystko dobrze sie konczy, tez lubialem ogladac Rambo!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here