[WIDEO] Setki butelek w rzece

9

Ostatnio będąc na spacerze z psem, nad rzeką Prudnik (tama przy ulicy Chrobrego), patrząc na dno rzeki doznałam szoku!!! Butelki, puszki, które się tam znajdują…są ich setki. Jest to przerażające, że ludzie (a raczej niemyślące istoty) wyrzucają wprost do rzeki puste butelki po piwie, winie, gdzie kosze są tuż za mostem i można je tam spokojnie wyrzucić. – napisała do redakcji p. Barbara.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

9 KOMENTARZE

  1. A co na to Straż Miejska ? Wystawili by parę mandatów przyłapując młodych bezmózgów na czynie i może by to ich czegoś nauczyło. Podobnie jest z sraj-psami których bezmózgi właściciele nie sprzątają po swoich pieskach a one srają pod każdym autem i na każdym trawniku. MASZ PSA ZABIERZ GÓWNO ZE SOBĄ. Tu potrzebna jest edukacja prudniczan.

  2. To jest efekt bezzwrotnych butelek jakie są przy piwach za „złotówkę”. Po wypiciu piwa wrzuca się butelkę do rzeki czy rozbija o chodnik czy ulicę. Jakby butelka była zwrotna to nawet jakby ktoś wyrzucał do rzeki butelki to inny pijak co go szuszy by wyczyścił całą rzekę nawet z setek butelek bo za 100 butelek miałby skrzynkę piwa i picie za darmo na dwa dni. Ale skoro butelek nikt nie przyjmuje to będzie ich coraz więcej w rzekach czy pobitych na ulicach chodnikach czy podwórkach.

  3. Straż miejska w Prudniku ma nowego komendanta (tzn. starego bo juz kiedyś był na tym stanowisku ) . Miało być lepiej a niestety nie wyszło

  4. Co Wy obatele tak pyszczycie. Polska Kraj piwem, wódą i pieniędzmi z Unii Europejskiej płynący będzie się jakimiś tam flaszkami przejmować. Pamiętam jak Rzepa w latach 90 ubiegłego wieku donosiła, iż z braku stłuczki szklanej w hutach szkła, importujemy stłuczkę z …Chin.
    Dlaczego producenci napitków wszelkiego rodzaju, nie mają obowiązku skupowania opakowań wielokrotnego użytku? Dlaczego jedyna „słuszna” zmiana przejmuje się opakowaniami z tworzyw, rurki, kubki tacki, a lekceważy trwałe opakowania szklane. Dlaczego „biedny” Naród Czeski skupuje butelki po piwie, a Polskie browary nie!!!
    Kto ma oczyścić rzekę z odpadów, Straż Miejska, Straż Ogniowa? To MY jesteśmy brudasami, śmieciarzami, i bez obrazy -bydełkiem.
    Trwałość butelki na piwo, jak podają ich producenci wynosi ok 30 lat, co można usłyszeć na programach oświatowych, Diskawery, Jak to jest zrobione i innych. A co się dzieje z elektrośmieciami? Nikt już nie chce ich przyjmować, bo trzeba zawieź je 100 km do utylizacji. Nie martw my się Rządu to nie obchodzi. Pozdrawiam rodaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here