Warsztat Terapii Zajęciowej w Prudniku

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W Prudniku trwają prace nad uruchomieniem Warsztatu Terapii Zajęciowej, pierwszego w powiecie prudnickim – ostatnim bez takiej placówki w województwie opolskim. WTZ ma ruszyć od 1 września i być miejscem aktywizacji dla 50 osób. Trwa nabór kandydatów – jest już blisko 50 zakwalifikowanych osób. Nie jest to proste, bo muszą być chętne osoby, spełniające konkretne wymagania i przeprowadzone postępowanie kwalifikacyjne. Ale jak widać wszystko jest na dobrej drodze. Działalność WTZ będzie w 90% sfinansowana przez PFRON, w 10% przez powiat prudnicki, jako zadanie własne.

Trwają też prace na obiekcie (tu dofinansowanie PFRON w 750 tys. zł i 750 tys. zł po stronie konwentu bonifratrów), czyli w byłych zabudowaniach szpitala, obecnie należących do bonifratrów. Wykonawca deklaruje, że nie ma problemu z dotrzymaniem terminu prac na koniec sierpnia. Tymczasem w środę 23 czerwca w klasztorze bonifratrów odbyła się inspekcja z udziałem m.in. dyrektora opolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Łukasza Żmudy, starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego, dyrektor PCPR w Prudniku Jolanty Barskiej, pracowników odpowiedzialnych za zadanie po stronie powiatu i konwentu, wykonawcy Michała Bara. Rolę gospodarza pełnił oczywiście przeor br. Eugeniusz Kret.

Teraz mieliśmy do czynienia z częściowym odbiorem prac, przypomnijmy że 30 grudnia w klasztorze bonifratrów miało miejsce podpisanie umowy między Powiatem Prudnickim a Konwentem oo. bonifratrów w Prudniku dotyczące prowadzenia warsztatów („TP” nr 1 z 5 stycznia 2021 roku, s.7). Na wrzesień, tuż po tym jak Warsztat Terapii Zajęciowej zacznie funkcjonować, planowane jest również spotkanie związane z uroczystym otwarciem tej wyczekiwanej placówki.

Relacja ze spotkania wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here