Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (23 czerwca)

3

Spór wokół stadionu. Mieszkańcy ul. Kolejowej w Prudniku protestują przeciwko budowie infrastruktury sportowej w bezpośrednim sąsiedztwie ich domów. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 23 czerwca). Oto zapowiedzi:

 • Wiemy, co dalej z Pogonią. Gmina podjęła decyzję. Wszystko wskazuje na to, że prudniccy koszykarze w przyszłym sezonie wystartują w rozgrywkach 2. ligi. Tylko i aż.
 • Były wychowanek Domu Dziecka: To ironiczna nazwa. Sporo kontrowersji wywołuje nowa nazwa placówek opiekuńczo-wychowawczych w powiecie prudnickim. Od 1 lipca miejscem pobytu pozbawionych władzy rodzicielskiej dzieci będą… Domy Marzeń. Głosującym w tej sprawie radnym „związano ręce”.
 • Inwestycje: Nowoczesna strzelnica. Ministerstwo Obrony Narodowej przyzna 75-procentowe dofinansowanie na budowę strzelnicy w II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku.
 • Lubrza mogłaby mieć przystanek kolejowy. Czy Lubrza, stolica gminy, rozwijająca osiedle mieszkaniowe i posiadająca za chwilę okazałe centrum handlowe, mogłaby mieć przystanek kolejowy z napisem „Lubrza”? Pomysł nie wydaje się wybitnie nierealny, skoro przy innych liniach kolejowych w Polsce, również w województwie opolskim, powstają nowe przystanki.
 • Dalej, niż do Mosznej. Już nie tylko z Prudnika do Mosznej, ale i do Zieliny można bezpiecznie przejechać jednym ciągiem ścieżki pieszo-rowerowej.
 • Zgłoś się do Klubu Seniora „Ławeczka”. Ośrodek Pomocy Społecznej w Prudniku ogłosił nabór uczestników do Klubu Seniora „Ławeczka”.
 • Wjechał w rowerzystkę. Do groźnego wypadku doszło na oznakowanym przejeździe dla rowerów w Białej.
 • Jubileusze: Recepta na długoletnie małżeństwo? Wyrozumiałość, zaufanie, wzajemny  szacunek – odpowiadają zgodnie Kazimiera i Roman Koryznowie. Prudniczanie obchodzili niedawno złote gody. Z tej okazji, wraz z innymi parami, odebrali medale nadane przez prezydenta RP.
 • Ćwiczenia na Koziej Górze. W środę 9 czerwca w rejonie Koziej Góry w Prudniku zorganizowano ćwiczenia II Kompanii Gaśniczej „Kędzierzyn” i VII Kompanii Gaśniczej „Strzelce” przy udziale kadry kierowniczej Komendy Powiatowej PSP w Prudniku oraz Nadleśnictwa Prudnik i Policji.
 • Ponownie z prymasem. To wieloletnia tradycja organizowania przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana spotkań poświęconych Prymasowi Tysiąclecia wraz z modlitwą o jego beatyfikację. W tym roku spotkania miały trochę inny charakter.
 • Racławiczki: Ten Dom Kultury robi wrażenie. Mieszkańcy Racławiczek i okolicznych miejscowości doczekali się zakończenia remontu Domu Kultury.
 • Gmina Walce: Stawiamy na młodzież. Trudno wskazać w regionie bardziej aktywną młodzieżową radę samorządową, od tej funkcjonującej w Walcach. O jej kolejnych inicjatywach pisze „Tygodnik Prudnicki”.
 • Korfantów: Wakacyjne wyjazdy. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Korfantowie zaprasza na wakacyjne wycieczki.
 • Korfantów: Najdłuższy turniej skata. Chodzi o Turniej Skata Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i rekreacji w Korfantowie. Dlaczego taki długi? Oczywiście wina epidemii COVID-19.
 • Poezja: Spotkanie autorskie z Edmundem Borzemskim. We wtorek 15 czerwca w ogrodach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie autorskie z poetą Edmundem Borzemskim z Korfantowa. Dzień nie był przypadkowy, bo 15 czerwca to urodziny Borzemskiego (1959 roku).
 • Archiwum Odkrywcy: Nieznane drogi Szubienicznej Góry. W kwietniu pisaliśmy o próbie odkrycia przez archeologów szubienic w Głogówku i Prudniku. Uważny czytelnik mógł dostrzec w tekście ciekawy wątek drogi na Nysę, która przebiegała zupełnie inaczej, niż to jest obecnie.
 • Patronat TP: Święto polskiego Nordic Walking. III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratronie Górskim Nordic Walking oraz III Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika odbędą się już w najbliższą sobotę w Lesie Prudnickim.
 • Sport (piłka nożna): Do utrzymania jeden krok. mimo, że do zakończenia 4-ligowych zmagań pozostała zaledwie jedna kolejka, ciągle nie wiadomo, ile drużyn zostanie zdegradowanych do klasy okręgowej. Ostatnie mecze Fortuny to remis i porażka. (Fortuna grała z OKS-em Olesno i Porawiem Większych)
 • Sport (jeździectwo): Zawody hipiczne w Chocimiu na wysokim poziomie. Ludowy Klub Jeździecki „Olimp” Prudnik wraz ze Stadniną Koni Prudnik spółka z .o.o. zorganizował drugie z trzech wpisanych w kalendarz Opolskiego Związku Jeździeckiego na rok 2021 Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody w Chocimiu.
 • Sport (karate WKF): Nauka nie poszła w las. Na niedawno rozegranych we Wrocławiu Akademickich Mistrzostwach Polski swoją obecność zaznaczyli prudniczanie, zdobywając kilka medali.
 • Sport (piłka nożna): Zwycięstwo na pożegnanie. Pomimo panującego upału piłkarze obu zespołów rozegrali dobre spotkanie. Korzystny dla Pogoi wynik tego interesującego piłkarskiego widowiska w ostatnim kwadransie mógł być kilka razy zmieniony przez gospodarzy i gości. (Pogoń Prudnik – LZS Skorogoszcz)
 • Sport (piłka nożna): Walczą do końca. Oba zespoły dążyły do zwycięstwa i zajęcia jak najwyższego miejsca w strefie spadkowej tabeli, bo trudno przewidzieć czy decyzje o spadkach są już ostateczne. (Start Namysłów – Pogoń Prudnik)
 • Sport (piłka nożna): Jeszcze nie teraz. W szlagierowym meczu grupy 10 klasy B LZS Rzepcze zwyciężył na własnym boisku drużynę z Łąki Prudnickiej i tym samym zapewnił sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
 • Sport (historia): 75 lat prudnickiej Pogoni. Tym razem Mieczysław Matczak pisze o działaczach, który mieli walny wpływ na kondycję klubu i wyniki drużyn.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

3 KOMENTARZE

 1. Przystanek kolejowy Lubrza byl przy LK 306 ( Prudnik-Krapkowice ) dzis takie polaczenie nie istnieje, natomiast przy LK 137 „cienko” to widze , na nasypie , przy wiadukcie nad torami ?, juz w Glucholazach przy centrum przesiadkowym , mowilo sie o peronie przy trasie Czeskiego pociagu, pomysl upadl ze wzgledow technicznych. W Lubrzy jedyna alternatywa moze byc przeluzenie kursu autobusu podmiejskiego przez cala wioske i powrot do Prudnika

  • Proszę przeczytać artykuł. Na południu Lubrzy się robi solidne zagęszczenie infrastruktury. Obwodnica Lubrzy, dogodne dojście do linii dzięki wiaduktowi, nowe osiedle w Lubrzy, park handlowy, rozbudowany kompleks boisk, szkoła bardzo blisko, za chwilę obwodnica wschodnia Prudnika, która będzie miała tam swój koniec. A odległości między stacjami na tamtym odcinku są duże, choćby w porównaniu z Szydłowem na linii Nysa – Opole, gdzie PKP na dniach zbudowało nowy przystanek Szydłów Centrum, bo jeden kolejowy Szydłów już jest za wsią. A co to Szydłów? Mała wieś w środku lasu. Albo Nysa Wschód, bo 1000 m dalej jest główna stacja Nysy. Ale tu nie ma co namawiać, to temat dla Kolei, która dzięki temu może zyskać nowych pasażerów i dla mieszkańców Lubrzy, dla ich wygody. Jeśli nie widzą takiej potrzeby, to nie będzie tematu i tyle.

 2. Wlasnie przeczytalem, jestem pasionatem rozwoju kolei w naszym kraju i regionie. Ubolewam jedynie ze ” decyzyjni” nie naciskaja na ten problem, wspomniana wyzej LK 306, co prawda wybudowana przez MON lecz wogole nieuzywana, Cisza w realizacji drugiego etapu programu Kolej + ( polaczenie Raclawice Slaskie-Glubczyce-Raciborz) do dzis nie podpisano umowy na studium
  wykonalnosci?Jesli jednak powstanie przystanek kolejowy Lubrza , napewno bede jednym z pierwszych pasazerow pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here