[AKTUALIZACJA] Ofiara śmiertelna wypadku w Głogówku

2

Około godz. 19.00 na ul. Piastowskiej (DK nr 40) w Głogówku doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych – opel i peugeot. Są poszkodowani.

Krótko po godz. 19.00 na miejsce dotarły: zespół ratownictwa medycznego oraz jednostka OSP Głogówku. Na miejsce skierowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na sąsiedniej łące o godz. 19.30.

Droga przez Głogówek została zamknięta.

AKTUALIZACJA: W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne, a jedna zmarła. Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora. Najprawdopodobniej jeden z pojazdów zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym drugim uczestnikiem ruchu.

Ulica Piastowska w Głogówku, w ciągu drogi krajowej nr 40, należy do najniebezpieczniejszych odcinków dróg w powiecie prudnickim. Droga jest tu kręta, wąska i wznosząca się (obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 30 km/h). Niestety zarządca drogi – GDDKiA Oddział Opole – konsekwentnie odkłada plan budowy obwodnicy miasta.

(fot. Stefan Kapel-fb)
(fot. nadesłane)
(fot. nadesłana)
(fot. nadesłana)

2 KOMENTARZE

  1. Przykre zdarzenie. Ta ulica nie nadaje się do ruchu drogi krajowej. Nie wiem, na co czeka Opole? Kolejną obwodnicę Nysie chcą zrobić?

  2. Znak ograniczajacy predkosc do 30km/h w czesci ulicy Piastowskiej ma pobudzic wyobraznie kierowcy,niestety miejscowym wydaje sie ze znaja ten odcinek na pamiec, nie wspomne o kierowcach TIR-ow, oni dalej siedza na zderzaku i poganiaja pojazdy jadace przed nimi. Obwodnica napewno jest priorytetowa, ona jedynie zmniejszy potok pojazdow przez centrum Glogowka.Oraniczenie 30km/h w tym miejscu i tak pozozostanie!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here