Działają z prawdziwą pasją

0
(fot. OSP Dytmarów)

Druhowie OSP Dytmarów odebrali dokument poświadczający o włączeniu jednostki do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Decyzje w tej sprawie komendant główny straży pożarnej wydał już w zeszłym roku.

Formalności stało się zadość podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka w prudnickiej KP PSP. Tradycyjnie już nadano odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe, wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe starosty prudnickiego.

– Działaliśmy w wielu nowych obszarach, zawsze w pełni zaangażowani. Mimo trudnych chwil, zachorowań na COVID-19, także wśród strażaków, zachowaliśmy ciągłość służby – mówił komendant powiatowy tutejszej straży pożarnej st. kpt. Krzysztof Wiciak. – Powiat prudnicki ani przez chwilę nie został bez zabezpieczenia ratowniczego. Za to wszystko chcę dziś podziękować strażakom PSP oraz pracownikom cywilnym naszej komendy. Szczególne podziękowania przekazuję strażakom OSP, którzy nigdy nie odmówili pomocy. Ich postawa pokazuje, że działają z prawdziwą pasją.

OSP Dytmarów jest jedną z dwóch jednostek w gminie Lubrza i jedną z ośmiu na ziemi prudnickiej należących do struktur KSRG. W sumie w naszym powiecie działają 44 ochotnicze straże pożarne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here