Zbiórka na rzecz właściciela zakładu wulkanizacyjnego w Lubrzy, który spłonął podczas pożaru

5

Rozpoczęła się internetowa zbiórka na rzecz właściciela zakładu wulkanizacyjnego w Lubrzy. Budynek, w którym mieściła się firma doszczętnie spłonął podczas środowego pożaru.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem platformy pomagam.pl. Dotąd zebrano na niej ponad 14 tys. zł. To kropla w morzu potrzeb, więc wsparcie nadal jest bardzo potrzebne.

Na stronie pomagamy.pl czytamy: Nazywam się Patrycja Kuczmarska, mam 28 lat i jestem pasierbicą właściciela zakładu wulkanizacyjnego BENO Serwis w Lubrzy, w województwie opolskim. Wszyscy mogliśmy cieszyć się stabilną sytuacją finansową, aż do dnia wczorajszego, tj. 02.06.2021r., kiedy to o 5 rano sąsiedzi przekazali Benkowi i jego żonie tragiczną wiadomość o płonącym dobytku, na który Benek ciężko pracował przez niespełna 20 lat.

Ogień szybko się rozprzestrzeniał. W szczytowym momencie pożaru, do gaszenia warsztatu przystąpiły 42 jednostki Straży Pożarnej.  Ze względu na palący się materiał, dogaszenie tego pożaru trwało ponad dobę. Na ten moment przyczyna pożaru jest nieznana. Ogień pochłonął nie tylko sprzęty służące do wykonywania prac, ale także całe zatowarowanie zakładu wraz z materiałami magazynowanymi dla klientów. Benek mógł tylko bezsilnie przyglądać się utracie majątku. Ból jakiego doświadczył on, jak i jego rodzina jest niewyobrażalny.

Benek do wszystkiego w życiu doszedł sam, nie oczekując niczyjej pomocy. Swoją ciężką pracą wraz ze szwagrem zbudował od podstaw swój wymarzony zakład, począwszy od małej stodoły, skończywszy na prężnie pracującym warsztacie.

Swoją pracę wykonywał z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Nigdy nie przechodził obojętnie obok krzywdy i nieszczęścia innych osób. Angażował się w życie gminy, wspierał i sponsorował młodych piłkarzy. 

Zwracam się do Państwa o pomoc. W tej tragicznej sytuacji liczy się każda przekazana złotówka oraz każda para rąk ludzi mających chwilę czasu i chęci, by mu pomóc.

Pomóżmy Benkowi odbudować warsztat, aby zapewnić jemu, jego pracownikom i ich rodzinom stabilną sytuację finansową.

Jeszcze raz link do strony ze zbiórką: >> pomagam.pl. <<

5 KOMENTARZE

  1. Patrycja wez sie do roboty a nie siedzisz na garnuszku ojczyma a teraz zaczynasz zebrac Jakos dziwne ze sam ojczym nie prosi o pomoc tylko ty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here