Sonda: Partyjna czołówka wyrównana

0

Na Portalu Informacyjnym TerazPrudnik.pl zapytaliśmy Was o aktualne poparcie dla jednego z ugrupowań działających na polskiej scenie politycznej.

W trwającej nieco ponad 2 miesiące sondzie oddano 809 głosów. 22 proc. z nich (182 głosów) było na rzecz Prawa i Sprawiedliwości. Na drugim miejscu znalazło się ugrupowanie Szymona Hołowni – Polska 2050 (19 proc., 150 głosów), na trzecim Koalicja Obywatelska (18 proc., 147 głosów). Poza podium znalazła się opcja „nie wiem/żadne” (17 proc., 135 głosów), a także Konfederacja (15 proc., 119 głosów), Lewica (9 proc, 69 głosów) i PSL – Koalicja Polska (1 proc., 7 głosów).

W naszej sondzie głosy oddane na  główne, krajowe partie polityczne są bardzo wyrównane, co jest mało prawdopodobnym scenariuszem w przypadku realnych wybór. Warto zaznaczyć, że w internetowych sondach mogą brać również udział osoby niepełnoletnie, które nie mają jeszcze praw wyborczych. Niemniej swoje poglądy już mają i będą miały przełożenie na wybory w kolejnych latach.

Od dziś udostępniliśmy sondę o bardziej lekkiej tematyce od poprzedniej – pytamy Was, gdzie spędzicie lub już spędziliście tegoroczny długi urlop. Wakacje tuż, tuż… Sonda znajduje się na stronie głównej portalu oraz na stronach z artykułami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here