Usiłował ukraść obraz ze świątyni

4

Do zdarzenia doszło w niedzielę w kościele św. Michała Archanioła w Prudniku

Jeden z uczestników Mszy św. ściągnął ze ściany obraz Jana Pawła II i chciał z nim wyjść z kościoła – relacjonuje dla „TP” st. sierż. Monika Łyko z Komendy Powiatowej Policji.

Kradzież udaremnili wierni, którzy ruszyli w kierunku sprawcy.

– Wywiązała się szamotanina. Zapanowało duże poruszenie – opowiada nam starszy mężczyzna. – Żona do teraz nie może powstrzymać emocji, łzy napływają do oczu na samą myśl o tym, co się stało. Żeby w katolickim kraju dochodziło do takich czynów…   

Kościelnej hienie udało się uciec. Szuka jej policja.

– Prowadzimy czynności w tej sprawie – kontynuuje sierżant Łyko. – Obraz wrócił w stanie nienaruszonym na swoje miejsce.

4 KOMENTARZE

  1. Jak w USA proba kradziezy w bialy dzien, tyle ze tam nikt by nie zareagowal, szkoda ze parafianie nie zatrzymali zlodzieja, czyzby w kosciele byli sami seniorzy??

    • Wierni próbowali zatrzymać złodzieja, ale ta próba im się nie udała- niestety.
      Wiem to, ponieważ sam próbowałem go łapać, udało mi się z jednym panem złapać go na chwilę, żeby zabrać obraz od niego. Zabrałem mu obraz i na polecenie jednego z kapłanów zaniosłem do zakrystii. A złodziej wyrwał się panu, który go trzymał i uciekł.
      Osobiście też żałuje, że go nie pomogłem przetrzymać do przyjazdu policji. Ufam, że policja go znajdzie.

  2. Syndrom sztokholmski…ofiary,barany chronią swoich oprawców sukienkowych dzieciojebców lgbt czarną zarazę w jarmułkach których szefem był aktor żydowskiego pochodzeniajp2,kończą się!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here