Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Prudniku

0

Dziś przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Już dzień wcześniej (sobota) z tej okazji Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku zorganizowało integracyjne spotkanie.

Zaprosiliśmy nasze rodziny zastępcze z powiatu prudnickiego dlatego, by bo długim okresie izolacji spotkać się ze wspólnym gronie, integrować się i pobawić. Również dlatego, by promować rodzicielstwo zastępcze, ponieważ to bardzo ważna instytucja opieki społecznej. Wciąż mało się o tym mówi, a potrzeby w tym zakresie są ogromne – mówi dla „TP” Jolanta Barska, kierownik PCPR.

W ramach imprezy dzieci zostały oddane pod opiekę państwa Czajkowskich z „Małego Kopernika”, którzy zadbali o to, by dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale i przy okazji czegoś nauczyły.

Obecnie w powiecie prudnickim jest 88 rodzin zastępczych. Tylko w maju ich liczba powiększyła się o 9. Przebywa w nich 140. dzieci.

Rodzina zastępcza jest tymczasową formą pomocy dziecku, czasem również rodzinie biologicznej, która znalazła się w trudnej sytuacji kryzysowej. Rodzina zastępcza nie jest adopcją, która wiąże dzieci z nowym rodzicami/opiekunami na całe życie.

Więcej o problematyce rodzin zastępczych, również z perspektywy ich samych przeczytać będzie można w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here