Pierwsze licencjonowane zawody pływackie w Prudniku

0

W piątek i sobotę (28 i 29 maja) w Prudniku odbyły się pierwsze w historii Kompleksu Sportowego „Sójka” licencjonowane zawody pływackie – Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci w wieku 10 i 11 lat

To nobilitacja dla Prudnika, który tym samym dołączył do grona miast województwa opolskiego, gdzie rozgrywane są ligowe zawody.

– To pierwsze, profesjonalne zawody pływackie organizowane przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku – mówi dyrektor tej instytucji Małgorzata Halek-Malinowska. – Jest nam niezmiernie miło, że możemy gościć zawodników z licencjami Polskiego Związku Pływackiego.

Dla młodych reprezentantów prudnickiego, nowopowstałego klubu Sójka było to przecieranie szlaków i nabieranie pierwszych doświadczeń w konkurencji z dziećmi, które bronią barw klubów z tradycjami i dużym bagażem wiedzy organizacyjnej i trenerskiej. Sójkę reprezentowało trzech zawodników: Lena Włodowska, Lena Mulik i Szymon Smolski.

– Jestem bardzo zadowolony z występów naszych zawodników – mówi Krystian Trentkiewicz, trener KP Sójka. – Trenowali niewiele czasu, a mimo to zostali zakwalifikowani i nikt nie został zdyskwalifikowany, na czym bardzo mi zależało. Dzieciaki również są bardzo zadowolone.

GALERIA FOTOGRAFII:

Spikerem i koordynatorem zawodów był Piotr Rakowski, sekretarz Opolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Zawodników honorował medalami wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka, który zaprosił członków klubów, które przyjechał do „Sójki” na następne tego typu zawody przy ul. Podgórnej. Na basenie wystąpili reprezentanci: MMKS Kędzierzyn-Koźle, UKS Delfin Krapkowice, UKS Junior Kluczbork, Vega Dobrodzień, UKS MOS Opole orza gospodarze – KP Sójka Prudnik.

Organizatorami zawodów byli: Opolski Okręgowy Związek Pływacki oraz Agencja Sportu i Promocji w Prudniku. Rywalizacja odbyła się bez udziału publiczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here