Wyróżnienie zadedykował rodzicom

0
(fot. archiwum prywatne)

Burmistrz Głogówka Piotr Bujak odebrał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego nadaną przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego

Podczas uroczystego spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obecny był także gospodarz tego miejsca – premier Mateusz Morawiecki.

Bujak działa na rzecz samorządu od 2014 roku. Wtedy to uzyskał mandat radnego Głogówka. Cztery lata później został wybrany na burmistrza. Przed rokiem dołączył do Porozumienia Gowina, partii wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy.  

– Konsekwentnie realizuję swój program – gminy otwartej, przyjaznej i bezpiecznej. Moim drogowskazem jest zawsze interes mieszkańców. Ciężko pracuję, żeby w naszym wspólnym domu, jakim jest gmina każdy miał swoje miejsce, i czuł się komfortowo. Cieszę się, że zostało to dostrzeżone. Wiem, że samorząd to gra zespołowa – napisał w mediach społecznościowych Piotr Bujak.

33-letni doktor politologii podziękował wszystkim swoim współpracownikom.

– Całemu zespołowi gminy Głogówek, pracownikom naszych jednostek, spółki oraz radnym za cenne inicjatywy i ciężką pracę. Dzisiejsze (27.05 – przyp. red.) odznaczenie to także państwa sukces – podkreśla. – Odznakę dedykuję natomiast moim rodzicom, Marii i Markowi Bujakom, którzy zaszczepili we mnie zainteresowanie społeczeństwem obywatelskim, a także wnieśli nieoceniony wkład w mój rozwój naukowy i zawodowy.

W województwie opolskim w tym roku odznaczenie otrzymali jeszcze trzej samorządowcy: burmistrzowi Nysy, Olesna i Brzegu. Okazją ku temu był Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here