Porcelanowe lalki w kwiatach

4
(fot. Grzegorz Weigt)

Wydawać się może, że porcelanowe lalki dzisiaj, w czasie wirtualnych możliwości są mało atrakcyjne. Że to tylko dla dziewczynek i bardzo staromodne. A jednak, ekspozycja otwarta w tych dniach w Galerii Zamkowej w Prudniku robi wspaniałe wrażenie.

Wystawa znajduje się w niecodziennym miejscu – w domu handlowym (na drugim piętrze) można więc łatwo ją przegapić. Dlatego tym bardziej wypada zaprosić do odwiedzenia ekspozycji „Lalki w kwiatach”. Po dwóch miesiącach pracy przygotowana została okazała sala, pokazanych jest tu ok. dwustu lalek. Duże bogactwo, różnorodność, wrażenia, style. Obok kwiaty w wazonach, na obrazach, zdjęcia lalek, całość przygotowana ze smakiem, interesujące pomysły aranżacyjne. Wszystko jest dziełem, pomysłem Lilianny Kamińskiej (z pomocą męża), niby działanie amatorskie, ale z zaskakująco dobrym efektem.

Także czas otwarcia wystawy jest bardzo dobry: po miesiącach zamknięcia, kiedy jesteśmy stęsknieni wrażeń estetycznych, na początku sezonu wakacyjnego. To na pewno nie tylko dla dzieci, wrażenia zapewnione dla wszystkich. Wystawa dostępna jest w Galerii Zamkowej w Prudniku, w godz.:

– poniedziałek 10.00-13.00, 15.00-17.00

– środa 9.00-13.00,

– czwartek 10.00-13.00, 15.00-17.00,

– sobota 9.00-13.00.

O wystawie piszemy więcej w najnowszym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” z 26 maja.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here