Jedzie do nas „Pradziad” i „Chrapek”

1

Powoli zbliża się na ziemię prudnicką pociąg turystyczny w ramach akcji „Wiosna 2021” turkol.pl. Na jego trasie znajdą się dziś takie miejscowości jak Prudnik, Lubrza, Biała, Strzeleczki, czy Krapkowice.

Skład zmierza z Wrocławia i ok. godz. 14.43 pojawi się na dworcu w Prudniku (jako „Pradziad”). Stąd odjedzie o godz. 15.05, już jako „Chrapek”, do Krapkowic. Ponownie pociąg pojawi się w Prudniku o godz. 17.55 (odjazd w kierunku Wrocławia – 18.10). Co prawda bilety na pociąg są już wykupione (zostały miejsca w klasie 1 na „Chrapka”), ale przejazd pociągów turystycznych zawsze cieszy się popularnością wśród miłośników kolei, którzy chcą tylko popatrzeć. Szkoda, że dzisiejsza pogoda niezbyt zachęca do turystycznych wypraw.

W okolicach Mosznej pociąg będzie można „złapać” w godzinach 15.39 oraz 17.05, a w Krapkowicach między 16.10 a 16.35.

1 KOMENTARZ

  1. Bylo fantastycznie, jesli juz o temacie kolejowym, co z drugim etapem programu Kolej + odcinek ( Raclawice Slaskie-Glubczyce-Raciborz) Zostalo tylko 6 miesiecy na wykonanie Studium planistyczno-prognostycznego, Jak to wyglada w naszym regionie? JUZ KILKA SAMORZADOW W KRAJU PODPISALO TAKIE UMOWY, W opolskim powinno byc latwiej ,zwlaszcza ze bylo kilka zainteresoowanych samorzadow I nawet przylegle wojewodztwo slaskie!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here