Patronat TP: Kolarski maraton w Górach Opawskich

0

Już po raz dziewiąty 13 czerwca miłośnicy dwóch kółek spotkają się na starcie Prudnickiego Maratonu MTB. Uczestnicy powalczą na jednym z trzech wybranych dystansów: 15, 30 i 45 km.

Wszystkie trasy prowadzić będą śladem tej samej pętli (15 km), z tą różnicą, że sportowcy będę mieli za zadanie przejechać ich określoną wielokrotność, od jednej do trzech.

Profil rundy maratonu MTB (mat. Freestyle Sport)

Runda – pętla prowadzić będzie ul. Dąbrowskiego przez las do Dębowca z odbiciem na Kobylicę. Następnie kolarze przetną Dębnicką Dolinę, przejadą przez leśny parking oraz fragmentami kamiennej drogi w kierunku Trzebiny. Na Rozdrożu pod Trzebiną skręcą na północ, przejadą potok w bród i teren byłego poligonu. Na zawodników czekać będzie krótki, ale za to morderczy podjazd obok stawów paciorkowych. Pętla zamknie się na skrzyżowaniu leśnych dróg koło Chocimia i poniżej wartowni byłego magazynu amunicji. Zawodnicy robiący ostatnią pętlę skręcą tu z powrotem do Prudnika.

Przebieg trasy maratonu MTB (mat. Freestyle Sport)

Start i meta zawodów znajdować się będą na ul. Dąbrowskiego na wysokości siedziby Nadleśnictwa Prudnik. Biuro zawodów zlokalizowane będzie na terenie schroniska młodzieżowego „Dąbrówka”. Zawodnicy wystartują o godz. 11.00.

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną do 4 czerwca za pomocą formularza znajdującego się na stronie sportwars.pl. Warto nie zwlekać na ostatnią chwilę, bo wysokość wpisowego (60 zł) po tym terminie ulega podwyższeniu do 120 zł. Obowiązują zniżki dla teamów rodzinnych. Liczba miejsc ograniczona! W ramach wpisowego zawodnicy otrzymają pakiet startowy, pamiątkową koszulkę, posiłek regeneracyjny na mecie, puchary dla miejsc medalowych we wszystkich kategoriach i nagrody dodatkowe rozlosowane podczas podsumowania imprezy. Na trasie maratonu znajdować się będą punkty z wodą i owocami. Zaplanowano również puchary dla startujących rodzin oraz najlepszej drużyny.

Z racji terenowego charakteru trasy do zawodów dopuszczone będą wyłącznie rowery MTB, trekkingowe i crossowe.

Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie Sportowe „Sport Wars”, Sklep Rowerowy Freestyle Sport Prudnik oraz Agencja Sportu i Promocji w Prudniku.

Warto zarezerwować termin kolejnej imprezy Freestyle Sport – X Biegu Prudnickiego, który odbędzie się 11 lipca. W tym roku będą dwie trasy: tradycyjna – 10 km i nowa – 5 km.

TAK BYŁO NA MARATONIE MTB W 2019 ROKU:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here