[FOTOGRAFIE] 150 lat firmy i 3600 drzew

1

Około 3600 sadzonek jodły pospolitej posadzonych zostało w sobotę 8 maja w lesie koło Rudziczki w ramach akcji zorganizowanej przez prudnicką firmę Bardusch oraz Nadleśnictwo Prudnik.

To jeden z elementów tegorocznych obchodów 150-lecia firmy Bardusch, której prudnicka spółka jest częścią.

– Nasze tegoroczne motto to 150 lat Barduscha – 150 inicjatyw dla zrównoważonej przyszłości – mówi Jarosław Karwowski, członek Zarządu Bardusch Polska.

W akcji, obok pracowników, wzięły udział ich rodziny, znajomi oraz partnerzy firmy.

– To doskonała akcja, która łączy ruch na świeżym powietrzu z proekologicznym działaniem – sadzeniem drzew – mówi biorący czynnie udział w inicjatywie wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

– Początkowo planowaliśmy posadzić 150 drzew na 150-lecie firmy, ale ostatecznie uznaliśmy, że to jednak mało i stać nas na więcej. Ostatecznie uznaliśmy, że będzie 150 drzew ale na osobę – dodaje Marzena Wylęgała.

Akcję ze strony nadleśnictwa koordynował leśniczy leśnictwa Trzebina Radosław Boruszak, bo też las Rudziczka znajduje się na jego terenie. Po krótkim szkoleniu, wszyscy przystąpili do pracy, szybko wypełniając przygotowane wcześniej bruzdy. Akcja podsumowana została wspólnym ogniskiem. Pogoda dopisała.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobra akcja. Nie firmowa wyżerka albo wycieczka dla pracowników, tylko pozytywne działanie na rzecz lokalnej społeczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here