W rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego

0

Dziś o godz. 10.30 pod pomnikiem patriotów ziemi prudnickiej poległych w III Powstaniu Śląskich i zamordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych przedstawiciele władz samorządowych, urzędów i szkół złożyli wieńce i kwiaty.

To właśnie dziś obchodzimy setną rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, które walnie przyczyniło się do ustalenia granicy polsko-niemieckiej na Górnym Śląsku.

– Dzisiejsza pogoda oraz stan epidemiczny nie zachęcają do tego by wyjść z domu i uczcić tamte wydarzenia, niemniej ważne byśmy w naszych domach, w swoich sercach, w rodzinie, utrwalili pamięć – mówi burmistrz Grzegorz Zawiślak. – Zachęcam, byśmy porozmawiali i wytłumaczyli dzieciom, dlaczego dziś wspominamy powstanie, a jednocześnie celebrujemy naszą flagę. Te wartości nie mogą być zapomniane.

Hołd poległym oddali m.in. burmistrz Grzegorz Zawiślak, przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Isalska z zastępcą Edwardem Mazurem oraz radna i przewodnicząca komisji oświaty Ludmiła Lisowska oraz uczniowie. Wieniec w imieniu samorządu województwa opolskiego złożył starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Prudnickie delegacje złożyły również wieńce pod Pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego w Moszczance.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here