Dwa pożary i pomoc lokatorowi

6

Pożar w jednym z mieszkań przy ul. Chrobrego w Prudniku był przyczyną wezwania na miejsce straży pożarnej. Do zdarzenia doszło w niedzielę 25 kwietnia w lokalu na trzecim piętrze.

– Strażacy odłączyli prąd w obiekcie, uruchomili klapy dymowe, jednocześnie przeprowadzili ewakuację 10 osób dorosłych z budynku – informuje kpt. Damian Skowroński ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. – Następnie podano prąd gaśniczy na palące się wyposażanie wnętrza mieszkania, po ugaszeniu przewietrzono pomieszczenia oraz sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną. Podczas działań nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych

Aktywny weekend mieli strażacy z OSP w Łące Prudnickiej. W sobotę około godz. 14.25 wezwani zostali do pożaru pustostanu przy ul. Jana Pawła II.

– W budynku palił się materac. Prawdopodobną przyczyna pożaru było podpalenie – informują strażacy z Łąki.

Dzień później strażacy z Prudnika i Łąki oraz policjanci i medycy interweniowali w budynku wielorodzinnym przy ul. Głuchołaskiej (były biurowiec Ruchu). Weszli do jednego z mieszkań, ponieważ lokatorzy nie mieli kontaktu z sąsiadem od dwóch dni. Poszkodowanemu udzielono pomocy medycznej.

6 KOMENTARZE

  1. Wow. Co za ciekawe informacje. A co zrobiła w tym czy innym kierunku Straż Miejska ? Nadal oczekuję informacji i sprawozdania z ich pracy. Ciągle piszecie o Policji czy Straży Pożarnej a o Straży Miejskiej nic. Ten twór w ogóle istnieje ? Skoro tak …. to ja poproszę o sprawozdanie z ich działalności. TP – nie tylko Strażą Pożarna i Policją żyjemy w tym mieście.

  2. Dzisiaj jest 26 kwietnia 2021 r. Skoro wy nie napiszecie to ja napiszę!
    Mamy 35. rocznicę katastrofy w Czarnobylu.

  3. Ja też oczekuję na sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w Prudniku i podanie do publicznej wiadomości komórkowego numeru telefonu do Straży Miejskiej. My mieszkańcy Prudnika mamy prawo wiedzieć co robi straz miejska, na co idą pieniadze podatników

  4. Jak to na co ? Utrzymanie biura, pojazdu sluzbowego , wyplaty dla personelu premie , nagrody , sorty mundurowe media ( energia elektryczna woda scieki ) itd… Przychodu tam nie ma, bo z czego, z plaszczenie siedzenia za biurkiem czy w samochodzie nic nie wyrosnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here