Od dziś w Korfantowie rehabilitują pacjentów pocovidowych

0

Od dziś (21 kwietnia) w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie przyjmowani będą pacjenci wymagający rehabilitacji po przechorowaniu COVID-19. Decydenci obiecują, że dotychczasowa działalność ośrodka nie będzie zaburzona.

O skierowaniu rehabilitantów do OCR w Korfantowie zdecydowano podczas spotkania wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego z wicemarszałek woj. opolskiego Zuzanną Donath-Kasiurą, przedstawicielami centrum oraz konsultantami wojewódzkimi chorób zakaźnych, chorób płuc, rehabilitacji medycznej oraz chorób wewnętrznych.

– Od dzisiaj do Korfantowa trafią pacjenci po 13. dobie od zakażenia, których stan zdrowia pozwala na relokację. Mowa bowiem o pacjentach aktualnie hospitalizowanych w pozostałych szpitalach na terenie woj. opolskiego. Jednak, zmiana ta nie zaburza działalności ośrodka – zabiegi planowane będą kontynuowane – informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

W w Korfantowie zabezpieczono 30 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS CoV-2 oraz 50 łóżek z zakresu rehabilitacji pacjentów po przebytej chorobie COVID-19.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here