Alkohol i nadmierna prędkość – nieodpowiedzialne zachowanie kierowców na drodze

0
(fot. Andrzej Dereń)

Prowadzenie pojazdu to wielka odpowiedzialność. Każdy powinien mieć świadomość, że jazda z nadmierną prędkością i kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo wielu apeli, prudniccy policjanci w miniony weekend zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy drogowe.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-latek, który kierował motorowerem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ten miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Nieznacznie mniej, bo ponad 2 promile alkoholu miał 34-latek kierujący oplem. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych szybko też wyszło na jaw, że nie miał prawa jazdy.

Brakiem poszanowania przepisów wykazał się także 31-latek kierujący volkswagenem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 117 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonych zakazów sądowych nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (źródło: KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here