Rozpoczął się spis powszechny

0
(il. spis.gov.pl)

Od 1 kwietnia do 30 września trwać będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Spis jest obowiązkowy, a jego podstawową formą jest samodzielne wypełnienie internetowej ankiety dostępnej na stronie spis.gov.pl. Kto nie lubi Internetu, ten może spisać się przez telefon, korzystając z pomocy specjalnej infolinii (tel. 22 279 99 99). Tu jednak uwaga, rachmistrzowie telefoniczni mają być dostępni dopiero od 4 maja.

W związku z trwającą epidemią na razie nie będą prowadzone wywiady bezpośrednie w domach. To ważna informacja również w kontekście wiadomości z policji o osobach podszywających się za rachmistrzów. Takich osób nie wpuszczajmy do domu, a najlepiej powiadommy policję.

Czego chcą o nas wiedzieć statystycy? Tematyczny wachlarz jest szeroki. Będziemy pytani o nasze dane osobowe, miejsce zamieszkania, rodzinę, narodowość, religię, stan cywilny, wykształcenie, język i pracę. Poprzedni spis powszechny przeprowadzony został w 2011 r.

NSP jest szczególnie mocno analizowany przez organizacje mniejszości narodowych i etnicznych, dla których jest wskazówką o ich potencjale demograficznym i zmianach jakie zaszły od poprzedniego spisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here