Ulica Walerii Nabzdyk? A może Jadwigi Wilejto? Dziś rozmawia o tym Prudnik

0

Dziś, w sobotę, 6 marca, na dwa dni przed Dniem Kobiet, na prudnickim Rynku odbędzie się spotkanie podsumowujące akcję „Ziemia Prudnicka jest Kobietą”. Będzie mowa o inicjatywie, o Kobietach, które pojawiły się w cyklu w „Tygodniku Prudnickim” oraz na TerazPrudnik.pl, o propozycjach Czytelników i o tym, co dalej z akcją.

W ramach projektu od 24 lutego do 3 marca na portalu TerazPrudnik.pl prowadzona była sonda, w ramach której internauci mogli wskazać, która z zaproponowanych postaci kobiet powinna zostać patronką jednej z nowych ulic/placów Prudnika. W sondzie wzięło udział 460 osób (każda osoba mogła wskazać maksymalnie trzy kandydatki). Najwięcej głosów otrzymała Waleria Nabzdyk (258), następnie Jadwiga Wilejto (122) i Hedwiga Pinkus (50). Pełne wynik znajdują się na stronie głównej TerazPrudnik.pl.

Jeśli chcesz wesprzeć inicjatywę, jeśli pragniesz by jedna z prudnickich ulic nosiła imię Kobiety, przyjdź na Rynek i porozmawiaj z inicjatorkami i inicjatorami akcji. Spotkanie od godziny 12.00 odbędzie się w reżimie sanitarnym – z zachowaniem dystansu społecznego i w maseczkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here