Henniges rozpoczął przebudowę…

5

Rozpoczęły się prace I etapu przebudowy budynku byłej tkalni przy ul. Nyskiej w Prudniku na potrzeby zakładu Henniges Automotive Prudnik.

Wykonawcą zadania jest spółka Adamietz, ta sama, która realizuje budowę centrum handlowego Premium Park w Lubrzy. Przy ul. Nyskiej ogrodzono teren budowy, postawiono kontenery pracownicze oraz rozpoczęto prace wyburzeniowe wewnątrz hali.

Przypomnijmy. Inwestycja firmy Henniges podzielona jest na trzy etapy, w ramach których zmodernizowany zostanie niemal cały budynek b. tkalni. Pierwsza część prac obejmie południowy fragment hali (pow. 4,4 tys. m kw.) przylegający do nowej drogi łączącej dotychczasowy budynek Henniges z ul. Nyską. Planowany termin zakończenia robót to wrzesień 2021 r.

Inwestorem jest spółka Henniges.

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

5 KOMENTARZE

  1. Narescie cos cieszy, po latach zastoju uratuja troche prudnickiej histori, bedzie tez zatrudnienie ,to wazne w dobie bezrobocia.

  2. Czyli cała lewa strona byłego Frotexu w końcu zacznie jakoś wyglądać. To cieszy, choć przykro, że pozwolono na to, żeby tyle lat to marniało. Prawa strona dalej dramat. Inspektorze nadzoru budowlanego, karać, karać, karać, aż się właścicielom odechce mieć nieruchomości, które w ogóle ich nie interesują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here