Marszałek zachęca do konsultacji projektu strategii regionu

3

Samorząd Województwa Opolskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu strategii rozwoju regionu „Opolskie 2030”. Warto wziąć w nich udział i zaznaczyć potrzeby mieszkańców ziemi prudnickiej.

Projekt strategii dostępny jest na stronie opolskie.pl. Tam też można pobrać formularz uwag do projektu. Z dokumentu dowiemy się m.in. w jakich obszarach strategicznej interwencji znajdą się poszczególne gminy i powiaty, które miasta tracą funkcje społeczno-gospodarcze oraz gdzie są obszary zagrożone trwałą marginalizacją.

(mat. UMWO)

3 KOMENTARZE

 1. Dopóki nie posprzątamy wokół siebie, dopóki wokół nas będzie brud, śmieci na trawnikach i dziesiątki butelek po alkoholu na 1 m kwadratowym, dopóki włodarze miasta będą udawać, że tego problemu nie widzą to żadne mądre hasła, żadne inwestycje i żadne strategie rozwoju nie mają sensu. Prudnik jest miastem brudnym i najpierw tym trzebaby było się zająć. Proszę się przejść ulicami miasta i zobaczyć jak zaśmiecone są trawniki, jak psimi odchodami zaświnione są chodniki bo z okien samochodów tego nie widać.

 2. Piękne słowa zawarte w tym artykule mają się nijak do rzeczywistości. „Prawo do oddychania czystym powietrzem ” … między bajki włożyć…

 3. 1.Budowa nowych szpitali a nie wieczne remontowanie i przerabianie starych szpitali.
  2.Remonty istniejących dróg i budowa nowych ścieżek rowerowych.
  3.Dbanie o zieleń miejską,wykaszanie rowów,odśnieżanie dróg,meloracja itp.
  4.Jest brak profesjonalnych sortowni śmieci,jak też zakładów przetważających je lub odzyskujących je do dalszej produkcji.
  5.Troszkę złe gospodarowanie środkami Unijnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here