Dwanaście meczów w trzy godziny

0
(fot. LUKS RB Głogówek)

Młodzi piłkarze z klubu LUKS RB Głogówek rywalizowali w piłkarskim maratonie w Zabrzu.

W sobotę, 13 marca drużyna z Głogówka prowadzona przez trenerów Dariusza Frączka i Arkadiusza Mausa wzięła udział w turnieju Bumerang Cup organizowanym przez Akademię Piłkarską Bumerang Oddział Śląskie. W rozgrywkach wzięło udział aż 13 ekip z województw: śląskiego, opolskiego, małopolskiego i dolnośląskiego: AP Bumerang Wrocław I i II, AP Bumerang Śląsk, AP Górki Śląskie, KKS Katowice, GKS Katowice, LUKS RB Głogówek, AP Champions Chrzanów, Juventus Piekary Śląskie, CKS Czeladź, UKS Czwórka Andrychów, AP Victoria Chróścice i ekipa z Kędzierzyna-Koźla.

Zawody przeprowadzono w systemie każdy z każdym, na sześciu boiskach równocześnie, na terenie dużej hali MOSiR Zabrze. Zawodnicy i ich opiekunowie musieli wykazać się ogromną kondycją i skoncentrowaniem. Dysponowali tylko dwuminutową przerwą pomiędzy kolejnymi meczami, które wykorzystywali na przemieszczanie się na wyznaczone przez organizatorów boiska. Organizatorzy turnieju nie prowadzili żadnej klasyfikacji. Postawili na intensywność i jak największą ilość spotkań. Rozegranie dwunastu meczów w ciągu nieco ponad trzech godzin wyraźnie odbiło się na zawodnikach. Była to doskonała próba sił, zarówno tych fizycznych jak i mentalnych. Zwykle młodzi zawodnicy są rozżaleni, kiedy turniej się kończy i nie mogą już kontynuować gry. W tym przypadku koniec turnieju przyjęli z aprobatą.

Skład drużyny LUKS RB Głogówek: Filip Otręba, Leon Troczyński, Ksawery Wójcik, Gabriel Sosin, Marcel Stebnicki, Brajan Nandzik. Najlepszym zawodnikiem zespołu wybrany został Filip Otręba. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli Ksawery Wójcik i Brajan Nandzik po 4 trafienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here