Głuchołazy piękne jak… Prudnik!

0

Ostatnio Góry Opawskie i Prudnik coraz częściej pojawiają się w podróżniczych blogach oraz na ogólnopolskich portalach informacyjnych i turystycznych. Region południowej Opolszczyzny jest wciąż mało znany i być może to sprawia, że pokazuje się go tym chętniej, jako obszar atrakcyjnej alternatywy wobec najpopularniejszych miejsc w kraju.

W tych prezentacjach czasem zdarzają się mniejsze lub większe potknięcia, bo autorzy wpisów nie zawsze znają opisywane miejsca z autopsji. Tak najpewniej jest z zestawieniem serwisu Onet Podróże – Mniej znane, ale nie mniej wyjątkowe miejsca na weekend w Polsce, gdzie zagościły Głuchołazy. Opis jest całkiem poprawny, ale zaraz, coś tu nie gra. No tak, na jedynym zdjęciu nie są Głuchołazy, tylko Prudnik. Ładna fotografia z drona przedstawia fragment miasta z kościołem parafialnym i zielonymi, górskimi krajobrazami w tle. No cóż, całkiem ładne te „Głuchołazy”.

Z całą sympatią piszemy o tym potknięciu, dlatego dajemy znać do redakcji Onet.pl, by błąd ów sobie poprawiła.

[AKTUALIZACJA, 16.03.2021]. Mimo zgłoszenia fotografia Prudnika dalej promuje Głuchołazy. No cóż, wiodocznie trudno oprzeć się urokowi grodu Woka. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here