Jest wykonawca! Rusza budowa Premium Park Lubrza

0

Przed chwilą wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek poinformował o podpisaniu umowy na prace budowlane między Grupą Fortis – inwestorem parku handlowego Lubrza Premium Park, a spółką Adamietz ze Strzelec Opolskich – wykonawcą budowy.

Także dzisiaj doszło do przekazania placu budowy, co oznacza, że wkrótce ruszy budowa parku.

Jeśli nie zmienił się zakres planowanej inwestycji w stosunku do zapowiedzi z 2018 r. to park handlowy Lubrza Premium Park będzie największym tego typu kompleksem w powiecie prudnickim. Jego powierzchnia będzie liczyła 11 tys. m kw., z ponad 500. miejscami parkingowymi (park handlowy w Nysie, nie mylić z Dekadą – 9 tys. i 300 miejsc). Na jego terenie, obok pasażu handlowego, mają być uruchomione: sklep spożywczy, sklep typu dom i ogród, stacja paliw, operator gastronomiczny z odbiorem posiłków z samochodu oraz myjnia. Wjazd na teren parku będzie znajdował się od strony drogi wojewódzkiej nr 414 między Rondem im. S. Szozdy a zabudowaniami Lubrzy (skrzyżowanie już zostało wykonane).

W grudniu ubiegłego budowę parku handlowego, ale już w Prudniku przy ul. Podgórnej i Sybiraków zapowiedziała firma MW Invest Group. Kompleks z 11 lokalami handlowo-usługowymi będzie się mieścił w trzech budynkach. Jego powierzchnia to 6250 m kw. Teren będzie wyposażony w 190 miejsc parkingowych. Planowana zakończenie budowy tej inwestycji to przełom 2021 i 2022 r.

Wygląda więc na to, że obie inwestycje będą realizowane w tym samym czasie, a więc od wiosny tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here