Gmina Prudnik z nową skarbnik. „Wiadro pomyj” na odchodne

0
Jadwiga Zielińska przechodzi na emeryturę (fot. Damian Wicher)

Jadwiga Zielińska została odwołana ze stanowiska w związku z przejściem na emeryturę. Jej miejsce zajmie Wioleta Zator (56 l.)

Wioleta Zator (fot. ZWiK)

Nowa skarbnik obejmie obowiązki w Urzędzie Miejskim 1 marca. Wioleta Zator od lipca 2017 r. pracowała na stanowisku dyrektora finansowego w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Ze spółką związana była od siedmiu lat. Wcześniej zatrudniona była w Stadninie Koni, Steinpolu i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Prudniku.

Jadwiga Zielińska była skarbnikiem gminy Prudnik przez 14 lat. Współpracowała z trzema burmistrzami. W podziękowaniu za trud i wysiłek otrzymała od Grzegorza Zawiślaka ręcznie malowane filiżanki z motywem Prudnika. Podczas dzisiejszej sesji RM padło też wiele ciepłych słów pod jej adresem z ust radnych. Wyjątek stanowiła Urszula Rzepiela…

– Z przykrością nie przyłączę się do podziękowań kierowanych do pani skarbnik. Nie zaznałam życzliwości z jej strony. Jadwiga Zielińska bardzo aktywnie działała na niekorzyść Muzeum Ziemi Prudnickiej w bardzo trudnym dla nas okresie. Mówię to w trosce o godne warunki życia w naszym mieście. Jesteśmy małą społecznością i takie sytuacje nie powinny być akceptowane, ani przemilczane. Przykro mi, że doświadczyłam tego – wygarnęła radna, dodając, że była już urzędniczka pozbawiła pracowników MZP symbolicznej podwyżki.  

– Słowa krytyki też nas ubogacają. Znamy panią z krótkiej pamięci i przewrotności działań. To pani była dyrektorem i to pani miała za zadanie realizację polityki kadrowej – odpierała zarzuty Zielińska. – Wiadro pomyj łatwo wylać na kogoś. Życzę pani tego samego, co pani mi życzy, nawet razy dwa.

Jadwiga Zielińska już wcześniej zapowiadała, że odejdzie z pracy zaraz po osiągnięciu wieku emerytalnego.

– Mam bardzo szerokie plany do zrealizowania. Życie jest krótkie, szkoda je na złość, podłość, trzeba po prostu kochać ludzi – zaznaczyła.

– Rozstańmy się dzisiaj w zgodzie i przyjaźni. Zapomnijmy o złych chwilach, pamiętajmy tylko o tym, co było dobre – apelowała przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Isalska.

WIOLETA ZATOR UKOŃCZYŁA:

  • Studia Podyplomowe Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów „Controlling i rachunkowość zarządcza” (2019)
  • Studia Podyplomowe Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu, w zakresie: rachunkowość (2016)
  • Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego, na kierunku ekonomia, w zakresie: ekonomiki i zarządzania przedsiębiorstwem (2001)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here