Dziś słonecznie, a jutro nawet +10 stopni

0

Za oknem słońce. Taka pogoda z okresowymi zachmurzeniami potrwa do końca soboty. A jaka będzie niedziela?

Mamy słońce i temperaturę kilku stopni powyżej zera. Jeszcze cieplej będzie jutro, kiedy słupki rtęci osiągną +10 st. C. W niedzielę będzie jednak pochmurno, ale bez opadów. Dodatnia temperatura sprawi, że do poniedziałku śnieg przetrwa zapewne już tylko w resztkach hałd i zacienionych miejscach. Słonecznie będzie przez co najmniej kilka dni przyszłego tygodnia. Warto korzystać z ciepłych promieni, by naturalnie uzupełnić witaminę D.

W piątek Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie stopnia 2. o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w zlewni górnej Odry, w tym dorzeczu Osobłogi. Aktualnie na punktach wodowskazowych w Prudniku (rz. Prudnik), Racławicach Śląskich (rz. Osobłoga) i Dobrej (rz. Biała) poziom wód jest w strefie stanów wysokich, ale nigdzie nie osiągnął poziomu ostrzegawczego i z każdą godziną przepływ wody jest coraz mniejszy. W Jarnołtówku na Złotym Potoku woda jest w strefie stanów średnich/dolnych średnich i też opada. Na razie nie ma więc powodów do zaniepokojenia.


TAK BYŁO TYDZIEŃ TEMU -> TUTAJ


Dla wybierających się w teren „błotne” ostrzeżenie. Rozmiękła ziemia i dużo wody, sprawiają, że trzeba przygotować się na sporo błota i wody. Z kolei w górach warto uważać na topniejące, śliskie płaty śniegu i lodu.

Aktualna pogoda (godz. 10:30) – automatyczna stacja meteorologiczna: Prudnik, ul. Żołnierska:

  • temperatura powietrza: +3 st. C
  • prędkość wiatru: 0 km/h
  • ciśnienie: 998,1 hPa (rośnie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here