„Park” już się buduje

4

Kilka dni temu na teren budowy centrum handlowego Premium Park Prudnik w Lubrzy wkroczyły pierwsze maszyny.

Wykonawca nie marnuje czasu, bo ledwie kilka dni wcześniej nastąpiło formalne przekazanie terenu budowy. Na razie ogrodzona jest niewielka część przyszłego kompleksu, a maszyny pracują w rejonie zjazdu z szosy. Będziemy śledzili kolejne etapy budowy.

Dziś redakcja „Tygodnika Prudnickiego” przekazała do opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pytanie w sprawie konieczności budowy łącznika pieszo-rowerowego między ul. Powstańców Śląskich w Prudniku a ścieżką przy drodze wojewódzkiej nr 414 w Lubrzy. Po uruchomieniu parku handlowego ruch pieszo-rowerowy między Prudnikiem a centrum handlowy znacznie wzrośnie, a na razie brak jest bezpiecznego dojścia. Temat poruszany był przez „Tygodnik Prudnicki” już w 2019 roku.

4 KOMENTARZE

  1. Super, cieszymy się bardzo. Nie będziemy już musieli tak często spotykać się wszyscy w Opolu na zakupach czy w innych lokalizacjach. Teraz zaoszczędzimy na dojazdach do Opola i będziemy widywać się lokalnie. Mam też nadzieję, że TA GALERIA NA OSIEDLU NIE POWSTANIE. GALERIE I PARKI HANDLOWE BUDUJE SIĘ NA OBRZEŻACH MAIST – RUCH NALEŻY WYPROWADZIĆ Z MIAST A NIE KOTŁOWAĆ NIE MÓWIĄC JUŻ O SPALINACH. NA OSIEDLU POWINIEN POWSTAĆ JAKIŚ PARK (DUŻO ZIELENI) ZWŁASZCZA ZE W POBLIŻU NASZE DZIECI MAJĄ SPĘDZAĆ CZAS NA ŚWIEŻYM POWIETRZU NA BOISKU SPORTOWYM. BUDOWA BETONOWEGO PLACU DLA AUT ZIEJĄCYCH SPALINAMI I PARKU HANDLOWEGO MIJA SIĘ W TYM MIEJSCU Z CELEM (CHODZI O OSIEDLE).

    • Bardzo dobrze, jestem za. Ale Drogi Panie takie życzenia co do parku trzeba jakoś sformalizować. Skrzyknijcie się jako mieszkańcy osiedla i napiszcie list otwarty do miasta i spółdzielni mieszkaniowej. Pewnie za chwilę będzie budżet obywatelski. Tak pięknie wywalczyliście sobie parking przy kościele, to pewnie i budowę parku dacie radę przegłosować. Sam zagłosuję za, choć nie jestem z waszego osiedla.

      • Ja nie głosowałem za parkingiem przy kościele. Jestem przeciwnikiem takich betonowych rozwiązań (to pewnie pomysł starszych ludzi – pytanie kto ich będzie leczyć na choroby serca i układu krążenia jak ten beton zacznie się grzać i oddawać ciepło w miasto). Dlatego miasta powinny być zazielenione aby obniżać temperaturę nie mówiąc już o walorach estetycznych czy prozdrowotnych. Szkołę trzeba budować dla dzieci z SP1 a nie park handlowy NA OSIEDLU(PARK HANDLOWY DOBRA SPRAWA ALE NA OBRZEŻACH MIASTA). Sytuacja budynku szkoły od kilkunastu lat nie jest uregulowana – TO WSTYD ( DZIECI CISNĄ SIĘ W BYŁYM PRZEDSZKOLU NA OSIEDLU MYŚLĄC, ŻE TO SZKOŁA LUB PONOWNIE MAJA KILKA BUDYNKÓW W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH PRUDNIKA – CZYLI POWRÓT DO CZASÓW PRL).

  2. Jestem za parkiem , faktycznie Jesionkowe Wzgorze to betonowa pustynia, troche zieleni zmieni klimat tego osiedla. Seniorzy tez chetnie usiada na laweczkach w cieniu drzew. Galeria napewno jest wskazana , tyle ze za miastem, jakis autobus miejski tez tam moze dojechac!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here