Bricomarché, Martes Sport, Sinsay…

12

Deichmann, Bricomarché, Martes Sport, Sinsay, czy Smyk – to marki niektórych ze sklepów, które znajdą się w nowym centrum handlowym Premium Park w Lubrzy.

O wyborze głównego wykonawcy inwestycji – spółki Adamietz – pisaliśmy w piątek 12 lutego.

Kompleks położony przy drodze wojewódzkiej nr 414 między Prudnikiem a Lubrzą będzie parkiem handlowym z kilkunastoma sklepami oraz sklepem spożywczym sieci „Biedronka” – informuje inwestor Fortis Investments. – Dla przyszłych klientów przewidziano przestronny parking. Łączna powierzchnia zabudowy obiektów wyniesie około 9000 metrów kwadratowych.  Obiekt jest w 100% skomercjalizowany.

Według opublikowanej dziś informacji prasowej kompleks będzie nosił nazwę Premium Park Prudnik, a nie Lubrza, jak to było prezentowane w 2018 r.

W obiekcie znajdą się sklepy sieci: Biedronka, CCC, Deichmann, KiK, Martes Sport, Neonet, Pepco, Rossmann, Sinsay, Smyk, Tedi oraz ZOO Leoś. W ramach obiektów towarzyszących powstanie market Bricomarché, restauracja typu drive oraz stacja paliw.

Inwestycja o podobnym charakterze ma być budowana w tym roku również w Prudniku w rejonie ulic: Sybiraków i Podgórnej.

(il. Fortis Investments)
(il. Fortis Investments)

12 KOMENTARZE

 1. Nie trzeba już będzie jeździć do Głuchołaz. Ale ja o czym innym. Te granice administracyjne między gminami są tu dość dziwne. Lubrza i Jasiona to już właściwie przedmieścia Prudnika. ZEC Prudnik jest w gminie Lubrza, choć funkcjonalnie to część miasta. Nie nawołuję do zmiany granic, ale Lubrza bardzo korzysta z sąsiedztwa Prudnika. Park handlowy też będzie żył przede wszystkim z prudniczan, a nie mieszkańców Lubrzy. Może czas, żeby Lubrza odwdzięczyła się czymś Prudnikowi?

 2. Szkoda że w dzisiejszych czasach powstają tylko PARKI handlowe. Konsumpcjonizm społeczeństwa wypiera inne potrzeby a piszę to w takim tonie ponieważ na osiedlu powstanie kolejny PARK czy też GALERIA handlowa a ja miałam nadzieję że na osiedlu powstanie park z pięknymi drzewami i alejkami

  • Powstaje to, z czego jest interes, a z interesu są podatki, a jak będzie kasa z podatków, to i może znajdzie się kasa na park. Ale czy park, czy nowa droga, to zależy już od mieszkańców, którzy muszą o tym mówić i pisać, żeby władza wiedziała, co jest dla nas najważniejsze. Na razie wygląda na to, że ludzie wolą remonty ulic i parkingów, co można stwierdzić po budżecie obywatelskim sprzed epidemii, kiedy ludzie zagłosowali za parkingiem obok kościoła, a nie chcieli tężni solankowej w parku. Wiadomo, że to nie to samo co park, ale pokazuje, jakie ludzie teraz mają smaki.

   • W normalnym cywilizowanym mieście galerie buduje się na obrzeżach miasta a nie w centrum. Takie skupisko wielu różnych aut spalinowych i ciągły ruch przy galerii wygeneruje dużo zanieczyszczeń powietrza (mam tu na myśli planowaną galerie na osiedlu) a przecież tuż obok na osiedlu nasze dzieci i my mamy dbać o zdrowie poprzez aktywność sportową (fizyczna). Szkołę trzeba budować dla dzeci SP nr1 a nie galerie bo teraz jest jak w miasteczku akademickim a nie w szkole (budynki w różnych częściach miasta). Również jestem za parkiem z pięknymi drzewami i alejkami i jak trzeba to TĘŻNIĄ SOLANKOWĄ. No niestety prudniczanie szara masa wolą betonowe miejsca parkingowe pod kościołem które powodują WZROST temperatury w mieście (OBUDŹCIE SIĘ LUDZIE) KTO WAS BĘDZIE W TYM MIEŚCIE LECZYĆ ?

     • Na obrzeżach tak ale w centrum na osiedlu nie. Non stop będzie ruch, korki i spaliny

     • Czy korki, to zależy jak zorganizowany zostanie ruch w tym miejscu. Obecnie połączenie Sybiraków ze Skowrońskiego, to wąskie gardło i jakieś małe rondo będzie tu konieczne. Że będzie ruch, to chyba dobrze, bo cały czas się narzeka, że Prudnik to wymarłe miasto. Miasta w odróżnieniu od wsi różnią się tym, że jest w nich ruch, a Sójcze Wzgórze to nie osiedle domków jednorodzinnych na przedmieściach, tylko duże blokowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here