[WIDEO] Dosypało śniegu i jest zimno

3

Noc była mroźna (najniższa odnotowana temperatura wyniosła -13 st. C), ale też poranek powitał nas niemal równie niską temperaturą. Po godz. 8.00 na stacji meteo przy ul. Żołnierskiej słupki rtęci wskazywały -9,9 st. C.

Nadal obowiązuje ostrzeżenie o silnych mrozach. Przez najbliższą dobę nie należy spodziewać się większych opadów śniegu. Ciśnienie rośnie i wynosi obecnie 980,5 hPa. Ujemne temperatury będą co najmniej do końca tygodnia.

Warunki na drogach są zróżnicowane. W miastach drogi krajowe są w większości czarne, a poza terenami zabudowanymi również są w miarę dobrym stanie. Na drogach niższego rzędu musimy liczyć się z ośnieżoną nawierzchnią. Miejscami pod warstwą śniegu jest lód. Z kolei kopy śniegu ograniczają miejsca do parkowania. Przez ostatnie dni w Głogówku na rynku usypane zostały spore hałdy śniegu, ale służby miejskie je likwidują.

Wczoraj o poranku w Pokrzywnej i Jarnołtówku na drodze powiatowej (nyskiej) warunki były nie do pozazdroszczenia.

Na Facebooku Gminy Prudnik można znaleźć spis telefonów do instytucji zobowiązanych do zimowego utrzymania dróg i chodników.

3 KOMENTARZE

  1. Oj spokojnie, bez pretensji. Po prostu drogowców zaskoczyła zima jak co roku (hahahaha). Tak się przyzwyczaili,że drogi czarne, że śniegu nie widzą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here