[WIDEO] W nocy napadało sporo śniegu

0
(fot. Andrzej Dereń)

Jeśli ktoś w sobotę nie odśnieżał samochodu, to w poniedziałek miał podwójną robotę, bo zebrała się ok. 20-centymetrowa warstwa białego puchu.

Śnieg nie będzie ustępował przez co najmniej kilka najbliższych dni, ponieważ temperatura powietrza będzie utrzymywała się kilka stopni poniżej zera. Będą też kolejne opady śniegu (od 3 do 9 cm dziennie), choć nie tak intensywne jak dzisiejszej nocy. Warunki na drogach i chodnikach są trudne, choć z kolejnymi godzinami zarządcy dróg i właściciele posesji powoli porządkują swoje przestrzenie. Rano najbardziej newralgicznymi miejscami dla kierowców były skrzyżowania dróg i ulic, gdzie intensywność ruchu jest mała. Rozjeżdżony śnieg skutecznie utrudniał prowadzenie pojazdów. Do kierowców prośba o zachowanie rozsądnej, bezpiecznej prędkości, a do pieszych, by mieli wzgląd na to, że droga hamowania samochodów wydłużyła się i lepiej nie wychodzić na pasy blisko nadjeżdżającego pojazdu.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie stopnia 2.o intensywnych opada śniegu dla powiatów południowej części Śląska obowiązujące do godz. 14.00. Można się spodziewać kolejnych ostrzeżeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here