Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (3 lutego)

4

I gdzie to więzienie? Władze Lubrzy już ponad dwa lata czekają na decyzję centrali w sprawie budowy nowoczesnego zakładu karnego. „Tygodnik Prudnicki” sprawdza, jak jakim etapie temat utknął i dlaczego. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 3 lutego)? Oto zapowiedzi:

 • Chcą remontować budynku komunalne. Gmina Prudnik stara się do dofinansowanie kompleksowego remontu kilkunastu budynków komunalnych oraz modernizację oświetlenia miejskiego.
 • Epidemia nie dała rady Orkiestrze. Mimo obostrzeń sanitarnych, przełożonego terminu finały, ograniczeń związanych z funkcjonowaniem gospodarki i formami spędzania wolnego czasu, organizatorom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się pobić rekord w zbiórce pieniędzy. W gazecie obszerna relacja z orkiestrowych działań na ziemi prudnickiej.
 • Żona burmistrza dostała pracę w starostwie. Magdalena Kolbiarz, małżonka burmistrza Nysy, wygrała konkurs na nowo utworzone stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Organizacyjnym, Programów Rozwojowych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Prudniku.
 • „Domowe Smaki” nakarmią pacjentów z Prudnika i Głogówka. Prudnicka Spółdzielnia Socjalna „Domowe Smaki” wygrała przetarg na przygotowywanie posiłków dla pacjentów szpitala w Prudniku i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Głogówku.
 • Nowe logo miasta. Prudnicki samorząd gminny przygotowuje się do wprowadzenia systemu identyfikacji wizualnej, którego głównym elementem będzie grafika nawiązująca do herbu miasta.
 • Dewastacja na ogromną skalę. W ciągu ostatnich miesięcy systemowa dewastacja budynków byłej elektrociepłowni doprowadziła do zagrożenia całego otoczenia.
 • Reszta musiała obejść się smakiem. Wiadomo, co się stało z pulą pieniędzy niewypłaconych gronu pedagogicznemu powiatowych placówek oświatowych z okazji ubiegłorocznego Dnia Edukacji Narodowej.
 • Inicjatywa: Ziemia Prudnicka jest Kobietą. Jaką rolę odegrały kobiety w historii ziemi prudnickiej? Ogromną. Niestety nie ma to przełożenia na pamięć o nich. Przykładem są ulice Prudnika. Na około 160 nazw ulic i placów tylko 6 związanych jest bezpośrednio z kobietami.
 • Tytus i Papcio Chmiel. Grzegorz Weigt wspomina osobę zmarłego przed kilku dniami Henryka Chmielewskiego i publikuje komiks z użyczonymi postaciami z „Tytusa, Romka i A’Tomka”.
 • Konkurs rozstrzygnięty: Zabytki nieoczywiste. Większość młodych uczestników konkursu fotograficznego Muzeum Ziemi Prudnickiej „Zabytek nieoczywisty” doskonale wpisała się swoimi pracami w idee konkursu. W gazecie publikujemy wyniki konkursu oraz fotografie laureatów.
 • Maszty staną w czterech gminach. Na ziemi prudnickiej akcję patriotyczną premiera Mateusza Morawieckiego „Pod biało-czerwoną” trudno będzie uznać za udaną.
 • Pułkownik Leszek Czereba już na emeryturze. W mundurze służył ponad trzy dekady. 31 stycznia był ostatnim dniem pracy prudniczanina pułkownika Leszka Czereby, dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Opolu.
 • Prudnik: Gaz ulatniał się z butli. W poniedziałek 1 lutego po godz. 17.05 straż pożarna wezwana została do ulatniającego się gazu w jednej z kamienic przy ul. Traugutta w Prudniku. Służby ratunkowe potraktowały zdarzenie szczególnie poważnie, ściągając na miejsce jednostki z Prudnika, Szybowic i Rudziczki.
 • Biała: Co będą robić w 2021 roku. Podczas ostatniej w 2020 roku sesji Rady Miejskiej w Białej radni uchwalili ramowy program prac rady na 2021 rok.
 • Kujawy – Zielina: Był most i nie ma mostu. Ale będzie. To krótki opis tego, co się aktualnie dzieje na drodze wojewódzkiej między Zieloną a Kujawami.
 • Korfantów: Bajkowe ferie. Pod koniec stycznia ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Bajkowe ferie”. Konkurs z okazji ferii zimowych ogłosił Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie.
 • Gmina Walce: Finanse oświatowe w 2020 roku. Samorząd Walec dokonał pewnego rodzaju podsumowania tego, co się działo w oświacie i wychowaniu w gminie w 2020 roku.
 • Strzeleczki: Młodzi Artyści 2021. Pod takim hasłem ogłoszony był jeszcze przed feriami a podsumowany w ubiegłym tygodniu konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzeleczkach.
 • Szonów: Staramy się realizować normalny harmonogram. Tak pracujemy, pomimo nienormalnych warunków, mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szonowie.
 • Węża: Dzień Babci i Dziadka. Chociaż nie ma tu Was nasi Dziadkowie kochani… – te słowa przedszkolaki z Węży skierowały do swoich babć i dziadków, ponieważ pierwszy raz seniorzy nie mogli uczestniczyć w przedszkolnej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
 • Tak było w PRL-u: Te fakty powinny nas wzmocnić. Okres od 1945 do 1989 roku w Polsce, to ponury, można powiedzieć absurdalny okresu PRL-u. Dzisiaj problemy Polski Ludowej odbieramy często jako żarty, bo trudno zrozumieć brak podstawowych towarów, niekończące się kolejki, niemożność wyjazdu za granicę, trudności w otrzymaniu mieszkania, pralki, czy samochodu. Czasy PRL-u to jednak też mnóstwo ciekawostek – pisze Bożena Tokar-Matkowska.
 • Propozycje online ośrodków kultury. Ograniczenia związane z epidemia w bardzo dużym stopniu dotyczą życia kulturalnego. Na chwilę obecną możemy uczestniczyć w nim poprzez Internet. Miejsc wartych odwiedzenia, czy zdalnego uczestniczenia jest dużo, a co aktualnie jest dostępne na ziemi prudnickiej?
 • Archiwum Odkrywcy: Beno, głogówecki „zielony husarz”. W 1816 roku miastami garnizonowymi były: Prudnik, Gliwice, Racibórz i Głogówek. Stacjonowały w nich regimenty konne, wchodzące w skład dywizjonów tworzących pułk husarski. W Głogówku zachowała się wzruszająca pamiątka po jednym z żołnierzy – „zielonego husarza”.
 • Sport (koszykówka): „Widać na naszych twarzach uśmiechy”. Prudniczanie (Pogoń) odnieśli cenne zwycięstwo nad Śląskiem II Wrocław.
 • Sport (historia): 75 lat prudnickiej Pogoni. Miała być walka o awans do 4. ligi, a kończyło się na odległym miejscu w tabeli „okręgówki”. Tak wiodło się prudnickiej Pogoni w sezonie 2007/2008.
 • Sport (wywiad): Moja małżonka ma wielką cierpliwość. Damian Wicher rozmawia z Rafałem Bolibrzuchem, grającym wiceprezesem B-klasowego LZS-u Łąka Prudnicka.
 • Sport (piłka nożna): Z grodu Kraka nad Dunaj. Lukas Klemenz nie jest już zawodnikiem krakowskiej Wisły…

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

4 KOMENTARZE

 1. Proszę poruszyć temat zapaskudzonego psimi odchodami centrum miasta. Właściciele psów za nic mają obowiązek sprzątania po swoich pupilach efektem czego Rynek oraz uliczki wokół Rynku są dosłownie zapaskudzone aż robi się niedobrze. Straż Miejska tez tego nie pilnuje. Pod świeżo wyremontowanymi kamieniczkami na ul. Zamkowej aż roi się od psich kup. Wstyd i ohyda !!!

 2. 1 02 2021 roku- TLK SUDETY znowu „improwizowal” na gumowych kolach komunikacji zastepczej na trasie Kedzierzyn Kozle-Jelenia Gora -Kedzierzyn Kozle. Motto cyt:TWOJE LINIE KOLEJOWE TO ODPOWIEDZ PKP IC , NA ROSNACE OCZEKIWANIA PASAZEROW POCIAGOW DALEKOBIERZNYCH..etc, ect..

 3. Proponuję cykl artykułów do artykułu
  1.
  Gdzie to więzienie?
  2. Gdzie te wiatraki?
  3. Gdzie ta biogazownia?
  4. Gdzie ta galeria handlowa?
  5. Gdzie ci wyborcy mają rozum?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here