WOŚP – Finał z głową

0

Takie jest hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 31 stycznia.

Akcja AD 2021 ze względu na epidemię ma nieco inny charakter, niż do tej pory. Organizatorzy większy nacisk położyli na elektroniczną zbiórkę datków. Poza tym wydłużono okres intensywnej zbiórki pieniędzy, która już trwa. Formy są przeróżne. Na terenie całego kraju wystawiono już ok. 7 tys. stacjonarnych puszek WOŚP. Na razie tylko jedna z nich jest w powiecie prudnickim – w sklepie FHU Heda przy ul. Powstańców 1 w Głogówku (lokalizację puszek wskazuje mapa na stronie wosp.pl). Może ich przybędzie… [AKTUALIZACJA] Kolejne punkty z puszką to:

  • Fryzjernia Tatiana przy ul. Arki Bożka 1a w Prudniku,
  • Dorabianie kluczy przy ul. Wąskiej 1 w Prudniku.

WOŚP uruchomił również wpłaty przez eSkarbonkę. Każdy może ją założyć i prowadzić zbiórkę.

W Prudniku odbędzie się druga edycja Biegu „Policz się z cukrzycą”. Tym razem sportowa akcja będzie miała charakter indywidualnych biegów. Po ich zakończeniu i odpowiednim udokumentowaniu (smartfon będzie konieczny), będzie można odebrać wyjątkowy medal przygotowany przez Agatę Wilczek. Lokalnymi organizatorami wydarzenia, które odbędzie się od 29 do 31 stycznia są: Agencja Sportu i Promocji oraz Prudnicki Ośrodek Kultury.

Medale dla uczestników Biegu Policz się z cukrzycą (fot. Andrzej Dereń)

Przygotowania do finału trwają również w Głuchołazach. Mieszkańców tego miasta zdążył już pozdrowić Jurek Owsiak. Zobaczcie.

W ramach 29. Finału WOŚP zebrano do tej pory 10.412.376 zł. Fundacja Jurka Owsiaka przekaże pieniądze na doposażenie szpitalnych oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here