[AKTUALIZACJA] Uwaga! Prace na szlakach turystycznych

0
(il. Nadleśnictwo Prudnik)

[AKTUALIZACJA, 5.02.2021, 21:50] Nadleśnictwo Prudnik przedłużyło prace na odcinku szlaku niebieskiego Pokrzywna – Olszak do 12 lutego.


Nadleśnictwo Prudnik informuje o pracach gospodarczych, w tym związanych z usuwaniem drzew zagrażających bezpieczeństwu, w okresie od 1 do 5 lutego (poniedziałek – piątek), w lesie przez który przebiega odcinek niebieskiego szlaku między Pokrzywną a szczytem Olszaka.

Jednocześnie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na wszystkich drogach i szlakach biegnących przez tereny leśne Gór Opawskich. Po każdym okresie wietrznej pogody rejestrujemy pojawienie się drzew niebezpiecznych. Staramy się je na bieżąco usuwać. W razie zauważenia takiego zagrożenia prosimy o informację. Bardzo ważne jest by podać możliwie najdokładniejszą lokalizację – dodają prudniccy leśnicy.

W określeniu lokalizacji pomaga bezpłatna aplikacja mBDL, którą można pobrać m.in. ze sklepu Google Play na smartfony z systemem Android.

Leśnicy sugerują obejście szlaku asfaltową ścieżką przez Pokrzywną, a następnie podejściem leśną drogą od mostu nad Złotym Potokiem w kierunku Żabiego Oczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here