Na koncie prudnickiego WOŚP blisko 50 tysięcy złotych

0

Przed chwilą zakończył się liczenie pieniędzy zebranych przez wolontariuszy w tegorocznym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana kwota to 48.624,16 zł.

To nie jest pełna suma, ponieważ liczona jest jeszcze waluta obca. W tym roku sztab pracował w ramach grupy 84. wolontariuszy. Większość pracowała w Prudniku, choć była też grupa, która bardzo pomysłowo wybrała sobie Jarnołtówek i punkt wyjściowy na Biskupią Kopę. Turystów nie brakowało.

Baza sztabu mieściła się w prudnickim ratuszu, korzystając częściowo z gościny Agencji Sportu i Promocji. Jej pracownicy również mieli orkiestrowy dyżur, nagradzając medalami uczestników indywidualnych Biegów „Policz się z cukrzycą”. Aktywa zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem prudniczan, do wieczora zgłosiło się już ponad 50. uczestników!

Jak co roku liczenie pieniędzy wzięły na siebie Panie (a gdzie panowie?) z PTTK, korzystają z byłych, przestronnych pomieszczeń Urzędu Stanu Cywilnego.

W ubiegłym roku w Prudniku zebrano 68.374,13 zł. Szefową prudnickiego sztabu jest Joanna Korzeniowska z Prudnickiego Ośrodka Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here