Radny Kolbek: Ile ta pani zarobi?

9
Starosta Radosław Roszkowski, Magdalena Kolbiarz i radny Dariusz Kolbek (fot. Damian Wicher, Krzysztof Strauchmann/NTO)

Nie milkną echa zatrudnienia żony burmistrza Nysy w Starostwie Powiatowym w Prudniku

To jest niesmaczne. Te ostatnie wymianki między Prudnikiem i Nysą… Pan tam jest w radzie nadzorczej u pana Kolbiarza, a tu pan zatrudnia jego żonę… – oburzał się radny Dariusz Kolbek podczas wczorajszej sesji RP.

Magdalena Kolbiarz, bo o niej mowa, wygrała konkurs na nowo utworzone stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Organizacyjnym, Programów Rozwojowych i Zarządzania Kryzysowego. Szef powiatu utrzymuje, że początkowo nie wiedział, kim jest kandydatka. Nazwisko miał skojarzyć dopiero w trakcie konkursu, czytając CV.

– Ta pani w tym konkursie wypadła na tyle dobrze, że rozstrzygnęliśmy go na jej korzyść – informował radnych starosta Roszkowski.

Jedynym udziałowcem wspomnianej przez Dariusza Kolbka Agencji Rozwoju Nysy jest tamtejsza gmina. Radosław Roszkowski trafił w skład jej organów (został przewodniczącym rady nadzorczej) w 2017 roku, za kadencji burmistrza Kordiana Kolbiarza.

– Jaką pensję ta pani otrzyma na tym stanowisku? – dociekał rajca PiS.

– Ona będzie, jak kojarzę, jak myślę, bo jeszcze nad tym się nie zastanawiałem, na poziomie pensji, które na podobnych lub zbliżonych stanowiskach otrzymują  pracownicy w starostwie zgodnie z regulaminem wynagradzania. I tutaj jakby…, no nie pamiętam.

– Około?! – domagał się odpowiedzi Dariusz Kolbek.

– A pan nam powie, ile pan zarabia jako dyrektor biura senatorskiego? – ripostował starosta.

– Do pieniędzy biura senatorskiego pan nic nie ma. Ja jestem radnym tego powiatu i chcę wiedzieć, w jakim przedziale, ile mniej więcej ta pani dostanie?

– Od 0 do 10 tys. zł – odparł Radosław Roszkowski.

9 KOMENTARZE

  1. To naprawdę jest niesmaczne i mam nadzieję że mieszkańcy Prudnika w najbliższych wyborach wybiorą już innych zupełnie nowyvh ludzi. Dość prywaty i kolesiostwa, dość patrzenia przez całe lata na te same twarze

  2. Magdalena I Kordian poznali się w urzędzie pracy. Kordian był dyrektorem Magdalena bezrobotną.
    praca w Carolinum została załatwiona po protekcji, bez żadnych wymaganych kompetencji, a zakres obowiązków w szkole? Litości komedia
    Po konkursie na dyrektora sądu Tomasz Hankus w trybie ustawy o informacji publicznej sprawdzał jak przebiegał konkurs w ministerstwie sprawiedliwości.
    Ministerstwo wbrew obowiązującemu prawu, nie udzieliło informacji na temat kandydatów, którzy przegrali z Magdą, ani nie okazało czy w ogóle spełniała kryteria. Ja myśle, że nie spełniała.
    odejście z sądu jest bardzo ciekawe i oznacza, że Kordian nie współpracuje już z Solidarną Polską, a walka frakcji na prawicy nasila się. Stanowisko w powiecie rządzonym przez PO jest tego dowodem i lotniskiem awaryjnym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here