Mieszamy ze sobą różne gatunki, brzmienia i style muzyczne

2

W aktualnym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (nr 1 z 5 stycznia 2021 roku), pierwszym w Nowym 2021 Roku prezentujemy rozmowę z Markiem Gąsiorowskim, Tomaszem Puszem i Zbigniewem Towarnickim, czyli prudnickimi muzykami SMB Group. To nowy projekt muzyczny, który w grudniu, tuż przed świętami zwrócił uwagę internetowych odbiorców. Możemy posłuchać znakomitej muzyki w wykonaniu  prudnickich muzyków.

Co to jest za formacja SMB Group?

SMB to skrót od Szamot, Marek i Bencky. Mamy więc schowany w nazwie zespołu skład grupy:

Tomasz „Szamot” Pusz – gitary

Zbyszek „Bencky” Towarnicki – bas

Marek „Gonzo” Gąsiorowski – gitary, programowanie, nagranie, mix, mastering, produkcja

W przyszłych produkcjach i koncertach dołączy do składu: Krzysztof „Krisu” Dobrzyński – perkusja.

Z grupą współpracuje:

Ewa Bielecka – projekt graficzny.

SMB Group spotyka się w takim zestawieniu od około 6 miesięcy. I już są znakomite efekty.

Marek Gąsiorowski opowiada: – Gram w bandzie na gitarze, na materiale, który znajduje się w internecie gram partie funkowe i część partii przesterowanych. Nagrywam tę muzykę w domu, takie czasy, technika cyfrowa jest coraz tańsza i interfejsy audio są dostępne praktycznie dla wszystkich. Programuję samplery i wirtualne syntezatory analogowe, programuję też automaty perkusyjne i podkładam do tego wszystkiego loopy. Kreuję brzmienie bandu, nagrywam, miksuję tę muzykę i dbam o ostateczny efekt końcowy. Projekt numeru powstaje od nagrania basu, który stanowi gotowy aranż, zostaję z tym sam, dogrywam swoje partie gitar i tworzę całą resztę, o której wspomniałem przed chwilą. Generalnie to „Bencky” powiedział tak: ja gram na basie i aranżuję numery – ty z tego robisz muzykę i tak to jest, było i będzie. Tomek albo u mnie albo u siebie nagrywa swoje partie gitar i podsyła mi do miksu, potem jest delikatny mastering. Efekt jest taki jaki słyszysz.

Co mówią o swojej muzyce: „Jest trochę elementów rocka, ale to za mało, aby stwierdzić, że to muzyka rockowa. Fakt, brzmienie jest rockowe, ale też momentami jazzowe i funkowe, konwencja utrzymana jest w stylistyce fusion (funky, muzyka progresywna, jazz, rock), mieszamy ze sobą różne gatunki, brzmienia i style muzyczne.”

W planie SMB Group są koncerty (jak epidemia odpuści) oraz wydanie CD, na którym ich muzyka oraz dodatkowe atrakcje graficzno-literackie. O tym wszystkim w „TP”. Tymczasem warto wejść na stronę zespołu i posłuchać muzyki za free:

www.smbgroup.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wychowany na Hard Rocku, przyznam ze jest to swietne, jesli zagraja z zywa perkusja i znajda miejsce na odrobine zywego vocalu ,daleko zajda. POWODZENIA!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here