Warsztaty Terapii Zajęciowej w Prudniku

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Prudnik jest ostatnim miejscem na Opolszczyźnie, w którym nie ma takiej podstawowej formy wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Teraz prowadzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej podjęli się prudniccy bonifratrzy. Zakon prowadzi podobne warsztaty w Polsce, doświadczenie w tej dziedzinie zdobył również obecny przeor klasztoru bonifratrów w Prudniku br. Eugeniusz Kret. Przedsięwzięcie jest poważne, stąd zaangażowanie powiatu prudnickiego zobowiązanego do organizowania tego typu wsparcia osób niepełnosprawnych i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oddział w Opolu.

W środę 30 grudnia w klasztorze bonifratrów podpisana została umowa między Powiatem Prudnickim a Konwentem oo. bonifratrów w Prudniku na prowadzenie warsztatów. Działalność rozpocznie się we wrześniu tego roku. Do lipca ma zostać zakończony remont obiektu. Będzie to parter skrzydła dawnego szpitala z oddziałem położnym. Budynek stoi od lat niemal pusty. Dla osób niepełnosprawnych będzie to ok. 700 kwadratowych powierzchni.

Umowę na wspólną realizację tego zadania podpisali: br. Eugeniusz Kret przeor klasztoru w Prudniku, starosta prudnicki Radosław Roszkowski, wicestarosta Janusz Siano, skarbik powiatu Larysa Zamorska.

Przed podpisaniem umowy odbyła się swego rodzaju wizja lokalna na obiekcie. Na chwilę obecną to prawdziwy plac budowy – remont kapitalny. Wykonawca prac zapewnia, że wszystko będzie gotowe na czas (do lipca 2021 roku). Warsztaty zapewnią działalność dla 50 osób w 10 różnorodnych pracowniach. Osoby uczestniczące w warsztatach będą także miały bezpośrednie wyjście na ogród bonifraterski.

Relacja w najnowszym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here